Cardinal Egan dies at 82.

Image4Edward Cardinal Egan, who served as the Archbishop of New York from 2000 to 2009, died earlier today at the age of 82. He had greeted our parishioners and friends of our parish, members of parish organizations many times in front of St. Patrick’s Cathedral during Pulaski Parades….   May he rest in peace. Please pray for his soul!

Permalink

W DNIU 5 MARCA ZAJĘCIA Z RELIGII SĄ ODWOŁANE ZE WZGLĘDU NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE.

Mary Wagner – movie / film

The Pro-Life Group of St. Max Kolbe invites the faithful to participate in the presentation of the movie "Maria Wagner," by Grzegorz Brown. She is the Pro-Life activist imprisoned in Canada.  The showing will be in the lower church,  Sunday, March 8th, at 12:30pm, Free Admission.  Marywagnermovieo

Grupa Pro-Life Św. Max Kolbe zaprasza wiernych na projekcję filmu Grzegorza Brauna: "Maria Wagner." Jest on poświęcony kanadyjskiej działaczce Pro-Life więzionej za antyaborcyjną aktywność w Kanadzie. Wstęp wolny dzisiaj, godzina 12.30 w dolnym kościele.

List Posła Adama Kwiatkowskiego do parafian

AdamKwiatkowski2015Parafia nasza otrzymała list od Pana Posła Adama Kwiatkowskiego z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.  Szkoda, że żadna z organizacji polonijnych nie zadbała o to, aby odbyła się uroczysta msza święta z  okazji tego Dnia. Modliliśmy się jednak podczas każdej mszy świętej a w ogłoszeniach parafialnych zachęcalismy wiernych do pamięci i zapalenia lamki wotywnej  w intencjach związanych z tym dniem. Aby przeczytac list, kliknij na miniaturkę.

Dzieci na Drodze Krzyżowej w każdy piątek…

Dzieci biorą udział w drodze krzyżowej odprawianej w naszym kościele w kazdy piątek Wielkiego Postu… 
Zdjęcia…

Gorzkie Żale

Kontynuujemy odprawianie wielkopostnego nabożeństwa Lamentacji czyli Gorzkie Żale. To popularne nabożeństwo wielkopostne odprawiamy w naszym kościele w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00. Nabożeństwo jest zawsze połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz kazaniem pasyjnym. Na końcu tego nabożeństwa jest okazja do ucałowania relikwii Krzyża Świętego.  Tegoroczne kazania pasyjne głosi ks. Stanisław Chorągwicki CM. 

Kazanie pasyjne – 2 Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2015

Zbiór kazań pasyjnych z poprzednich lat jest do odsłuchania na naszej stronie internetowej Gorzkie Żale

Narodowy Dzien Żołnierzy Wyklętych

NDZW11 marca obchodzony jest w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – Początek preambuły Ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” wyjaśnia jego sens: „W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (…). Narodowy Dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata. To hołd dla tych, którzy zapłacili za wierność swoim ideałom niejednokrotnie cenę najwyższą – cenę swego życia. Nawet jeśli udało Im się przeżyć, przez kolejne 45 lat żyli z piętnem – jak to określała komunistyczna propaganda – „bandytów” i „faszystów”.

Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach tego dnia. Zapalmy wotywną lampkę w kościołach ku ich pamięci i o wieczna szczęśliwość w niebie.

Gorzkie Żale

Kontynuujemy odprawianie wielkopostnego nabożeństwa Lamentacji czyli Gorzkie Żale. To popularne nabożeństwo okresu Wielkiego Postu odprawiamy w naszym kościele w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00. Nabożeństwo jest zawsze połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz kazaniem pasyjnym. Na końcu tego nabożeństwa jest okazja do ucałowania relikwii Krzyża Świętego.  Tegoroczne kazania pasyjne głosi ks. Stanisław Chorągwicki CM. 

 Kazanie pasyjne – 1 Niedziela Wielkiego Postu – 22 lutego 2015

Zbiór kazań pasyjnych z poprzednich lat jest do odsłuchania na naszej stronie internetowej Gorzkie Żale

Koncert pieśni religijnej – Viola Brzezińska

imageZ radością pragniemy zaprosić na krótki koncerty Violi Brzezińskiej – laureatki telewizyjnej SZANSY NA SUKCES oraz koncertu DEBIUTY na festiwalu w Opolu, który odbędzie się we wtorek 24 lutego w naszym kościele tuż po wieczornej Eucharystii o godz. 7 wieczorem. Viola swoim śpiewem ubogaci również Mszę świętą. Serdecznie zapraszamy!!!

Gorzkie Żale przybywajcie, serca nasze przenikajcie

dk6gg

 

 

 

Zapraszamy na wspólną modlitwę poprzez rozważanie Meki Panba Jezusa i śpiew Gorzkich Żali…

Gorzkie Żale przybywajcie…

ZAPROSZENIE

DK2

What can you do for Lent?

Open this photo, print it our and fill it up …  now …

lentn

KONKURS PAPIESKI 2015 – 16 lutego – 16 maja 2015 r.

JPII-e9Internetowy konkurs wiedzy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II dla uczniów szkół średnich.  Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Milennio od 10 lat, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie może wziąć udział także mlodzież  z USA.  Skontaktujcie się z najbliższą Polską Szkołą Dokształcającą w Nowym Jorku.

Szczegóły konkursu na stronie: 

 http://konkurspapieski.pl/

Rejestracja uczestników: elaserdak@yahoo.com

Installation of a new pastor at St. Anthony Church

St. Anthony St. Alphonsus Parish's photo.

Congratulations Father Kavungal Davy, CMI on your installation as our pastor!

ŚRODA POPIELCOWA I PRZEPISY WIELKOPOSTNE

Ash1Posypanie i naznaczanie głów popiołem w Środę Popielcową będzie podczas mszy świętych odprawianych w następujących godzinach: Msze św. w j. polskim: 6:30 i 7:00, 11:00 i 20:00 oraz Msze św. w j.angielskim.8:00 i 18:30.

Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych – obowiązuje on katolików od 18 do 60 roku życia – można jeść trzy razy dziennie w tym tylko raz do syta. Natomiast w piątki całego Postu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Nie przestrzeganie zasad wielkiego postu i abstynencji jest poważnym wykroczeniem.  Katolik powinien także powstrzymać się od udziału w zabawach i dyskotekach, (w Poście i we wszystkie piątki całego roku, gdyż jest to dzień pokuty – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa)

Życie katolika szczególnie w Wielkim Poście powinno się charakteryzować uczestnictwem w niedzielnej mszy świętej, dziełami miłosierdzia, dobroczynnością i jałmużną.

**********

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa – Piątek:  12:30 dla dzieci z Akademii po angielsku; 18:00 dla dorosłych po angielsku; 18:00 dla dzieci po polsku (dolny kościół) ;  po mszy świętej o godz 19:00 dla dorosłych po polsku

Gorzkie Żale – Niedziela – 16:00 po polsku (WIĘCEJ O GORZKICH ŻALACH)

ENGLISH POSTS