IS GOD CALLING YOU?

Did you hear Jesus calling you? Do you want to answer God’s call? Would you like to preach the Good News to the poor? Would you like to follow Jesus and St. Vincent de Paul?
Visit the VincentiansWe will help you you to answer your call.

DAILY MEDITATION

Advanced Web Counter

Santa’s Priority…

Keep Christ in Christmas!!!!

Boże Narodzenie tuż, tuż…

imageZapraszamy wszystkich do spotkania z Bożą Miłością, która Objawiła się światu, w Synu Bożym , ktory narodził się z Maryi Panny. Otworzy serca dla Boga. Poznajmy Jego dobroć. Oddajmy mu samych siebie. A wtedy, nadchodzące święta przyniosą nam wewnętrzny pokój I prawdziwe szczęście.   Zapraszamy do przyjęcia Chrystusa Eucharystycznego w Komunii świętej podczas Mszy świętych, które w j. polskim: będą odprawione w naszym kościele w następujących godzinach:
24 grudnia: Wigilia Bożego Narodzenia:  21.30 i 24.00.
25 grudnia: Boże Narodzenie:   7.30, 10:15, 11:30, 13:00 i 20:00
26 grudnia: Św. Szczepana:   6:30, 7:00, 9:00 11:00,19:00.
28 grudnia: Świętej Rodzin: 7.30, 10:15, 11:30, 13:00 i 20:00
1 stycznia: Bożej Rodzicielki: 7.30, 10:15, 11:30, 13:00 i 20:00
W ciągu tygodnia msze św. w j. polskim odprawiamy: w poniedziałek o godzinie 6:30 i 7:00 oraz 9:00 rano. Od wtorku do soboty – o godzinie 6:30 i 7:00 rano oraz o 19:00 (7 wieczorem).

Spowiadamy codziennie (z wyjątekiem niedzieli) od 7-8 rano oraz od 18:30 do 19:00.

Roraty dla dzieci

Dzisiaj jest ostatni dzień Mszy Roratniej dla dzieci, które prowadzi ks. Stanisław Chorągwicki.  Dzieci w każdy piątek wiernie przychodziły z lampionami, aby brać udział w specjalnej mszy świętej ku czci Matki Bożej, z którą razem oczekujemy na Boże Narodzenie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w liturgii poprzez czytania, śpiewy I spotntaniczą modlitwę. W każdy piątek dzieci losowały też między sobą statuetke Matki Bożej, którą zabierały do domu, aby przez następne dni razem z rodzina modlić się do Boga za przyczyną Najświętszej  Maryi Panny. Roraty dla dzieci kończą się dzisiaj o godzinie 18.00. Dziękujemy za dotychczasową obecność I zapraszamy pozostałe dzieci dop wspólnej modlitwy.

(więcej / read more)

Rekolekcje Adwentowe

0d 14 do 17 grudnia 2014 roku, Ks. Ryszard Koper przeprowadził w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, w których uczestniczyło okło 1000 osób. Każdego dnia podczas porannej i wieczornej mszy świętej, ks. Ryszard dzielił się z nami Słowem Bożym, swoją wiarą i miłością do Boga,  oraz   zachęcał do przygotowania się na przyjęcie Chrystusa do serca, aby z Nim żyć codziennością życia, pełną chrześcijańskiej miłości do Boga I bliźniego. Słowa Rekolekcjonisty o Ewangelii Jezysa Chrystusa były ubogacane wieloma przykładami z życia, aby wskazać nam, jak Ewangeliczne rady wprowadzać do naszej rzeczywistości. Z całego serca dziękujemy księdzu Ryszardowi za jego czas i głęboką treść rekolekcji. Bóg Zapłać! 

(więcej / read more)

Opłatek Młodzieżowy

imageW tym roku Młodzież naszej parafii sama przygotowała swój opłatek. Wszystko zaczęło sie od pomysłu upieczenia przepysznych rogalików. W przeddzień świątecznego spotkania opłatkowego, zebrała sie nasza wspaniała grupa. Na parę godzin zajęliśmy kuchnie na plebanii. Gniotąc ciasto, wałkując i zawijając rogaliki z dżemem planowaliśmy życzenia świąteczne. W środę spotkaliśmy sie razem i po modlitwie, czytaniu Pisma Św. i życzeniach zjedliśmy upieczone przez siebie rogaliczki. Smakowały wyśmienicie bo NASZE!!!

Parafianin i absolwent naszej szkoły odznaczony przez Uniwersytet Jagielloński…

Dr Ralph Józefowicz, absolwent naszej szkoły parafialnej  Sw. Stanisława Kostki, aktywny w życiu naszej parafii, ministrant, członek grupy Krakowianki i Górale, członek Chóru Sw. Cecylii, a także uczeń Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Marii Konopnickiej, został odznaczony prze Uniwerystet Jagielloński w Krakowie. Ralph jest synem Gabryeli i Henryka. Spokrewniony z rodzinami zaangażowanymi w działalność na rzecz parafii i szkoły – Trzebuchowski, Józefiak, Gutt, Bartosiewicz, Zukowski i Walczewski, jak i ich dzieci.

Za niekwestionowany wkład w kształcenie międzynarodowe prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum, Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego przyznał Profesorowi Ralphowi Jozefowiczowi Medal "Merentibus". Sylwetkę zasłużonego dla tej Uczelni Profesora przybliżył w laudacji prof. Piotr Laidler, prorektor ds. Collegium Medicum UJ. Sylwetka okazuje się w linku
http://www.uj.edu.pl/uniwersytet/aktualnosci/video-foto/-/journal_content/56_INSTANCE_iSE9/10172/67768392

Nowenna do Dzieciątka Jezus

Nowennę odmawia się w dniach 16-24 grudnia  lub w okresie Bożego Narodzenia

      Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny

Wszechmogący wiekuisty Boże, Panie nieba i ziemi, który objawiasz się maluczkim; spraw, prosimy, abyśmy z należną czcią uwielbiając święte tajemnice Dzieciątka Jezus, Twojego Syna, i wiernie wstępując w Jego ślady mogli dojść do królestwa niebieskiego obiecanego maluczkim. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

      Modlitwa na zakończenie każdego dnia nowenny

O Boże Dziecię, prosimy Cię, spraw, abyśmy coraz doskonalej należeli do Ciebie i służyli Ci coraz lepiej. Chcemy Cię miłować w naszych bliźnich i szerzyć Twoje Królestwo wszędzie, gdziekolwiek się znajdziemy. Amen.

 

Dzień 1 (16 grudnia)

Uwielbiajmy Serce Dzieciątka Jezus i oddajmy cześć tej miłości, którą Ono płonęło ku Ojcu Przedwiecznemu i ku nam, biednym grzesznikom. Ofiarujmy nasze serca Boskiemu Dziecięciu, aby Ono je oczyściło i nauczyło świętej prostoty, by ofiara naszych serc była Mu przyjemna.

(więcej / read more)

Sakrament pojednania–spowiedź święta

confessionW Dniach Rekolekcji Adwentowych spowiedź święta jest słuchana także w poniedziałek, wtorek I środę (15,16,17 grudnia) w godzinach porannych 7:00 – 9:00 oraz od 18:00 do 19:00 i po mszy wieczornej. W okresie przed Bożym Narodzeniem spowiedzi słuchamy jak zawsze czyli od poniedziałku do soboty w godzinach od 7:00-8:00 rano i od 18:30 do 19:00. W soboty również po południu od godziny 16:00 do 17:25 oraz od 18:30 do 19:30.

Rekolekcje Adwentowe…

Rekolekcje-Advent-plakat

Advent

We are a people who wait in joyful hope for the coming of our Savior Jesus Christ. Advent is a joyful time of preparation for the celebration of the birth of Jesus. Select a link below to get information about Advent calendars, Advent wreaths, and Advent activities.

God of Love, Your son, Jesus, is your greatest gift to us.
He is a sign of your love.
Help us walk in that love during the weeks of Advent,
As we wait and prepare for his coming.
We pray in the name of Jesus, our Savior. Amen.

Advent – waiting for Jesus

Msza św. ku czci Matki Bożej – Roraty

roratyOd XII wieku znana jest w Polsce adwentowa Msza św. ku czci Matki Bożej, zwana roratami. Podczas tej Mszy pali się dodatkową, niegdyś siódmą, świecę symbolizującą Matkę Bożą, która jako gwiazda zaranna, jutrzenka poprzedziła przyjście na świat światła słonecznego, prawdziwej Światłości, naszego Pana Jezusa Chrystusa. Świeca Maryjna przybrana w białą wstążkę oznacza też przywilej niepokalanego poczęcia Maryi, jej czyste, święte i nieskalane życie poświęcone całkowicie Bożemu Synowi. Msza Roratnia jest odprawiana w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30 rano. Rozpocznynamy ją pod chórem od zapalenia naszych świec od świecy Roratniej wyciemnionym kościele i procesyjnie przejdziemy do ołtarza.

Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Roraty dziecięce, które są odprawiane w naszym kościele w każdy piątek Adwentu o godz. 18:00 (6pm). Dzieci przynoszą lampiony. Dzieci i dorosłych zachęcamy do udziału w Roratach.

You are invited to attend the 9 AM Thanksgiving Mass

This Thursday will mark our celebration of a national Day of Thanksgiving. We must never consider that Thanksgiving Day was an American invention. Ceremonies and periods of thanksgiving are woven through the entire tapestry of history. We find them in the Jewish Calendar of Feasts, in other world religions, in European cultures and native practices of North America, South America, Asia and Africa. In the United States Thanksgiving was historically viewed as a holy day more than a holiday, where society ceased from their work and gave thanks to God for all His goodness. For Catholics, thanksgiving is a daily and weekly occurrence through the Mass, where the Eucharistic Sacrifice is our Great Thanksgiving. I am happy that we have people attending daily Eucharist to heighten our awareness of God’s hand in our lives.

On this Thanksgiving Day let us thank God for the gift of life and health, for providing for our spiritual and physical needs, for our families and for the grace of salvation. Let us be thankful to our parents and benefactors. Let us also be thankful for the countless good people each of whom brought his or her own special gifts to us and touched our lives. Today, let us remember each one with reverence and gratitude.

We pray: “Lord, we thank you for the goodness of our people and for the spirit of justice that fills this nation. We thank you for the beauty and fullness of the land and the challenge of the cities. We thank you for our work and our rest, for one another, and for our homes. We thank you, Lord: accept our thanksgiving on this day. Amen.”

Informacje Imigracyjne

Catholic Migration Services of Diocese of Brooklyn will conduct a special information session on Administrative Immigration Relief at St. Sebastian’s Parish Center located at 39-60 57th St., Woodside, Queens on December 6th at 1:00 PM.  All interested Individuals are encouraged to attend.

Katolickie Biuro Imigracyjne Diecezji Brooklyńskiej zaprasza na specjalne zebranie informacyjne dotyczące zapowiedzi zmian w prawie imigracyjnym. Spotkanie (w j. angielskim) odbędzie się w sobotę 6 grudnia o godzinie 13.00 w sali parafialnej przy kościele Św. Sebastiana przy 39-60  57th Street, Woodside.

Special congratulations!

Image1We congratulate priests of St. Anthony – St. Alphonsus parish, Fr. Kavungal Davy and Fr. Jilson George, who are members of the Carmelites of Mary Immaculate (CMI) on the occasion of the canonization of the founder of their religious orders – Saint Kuriakose Elias Chavara.

Blessed Kuriakose Elias Chavara, the founder of the first Indian religious Order, the Carmelites of Mary Immaculate (CMI), will be canonized in Rome on November 23, 2014. He was born on February 10, 1805 in Kerala, India. He was ordained a priest in 1829 at the age of 24. He was a zealous priest. At the age of 66, he was called to his eternal reward on January 3, 1871.   ***  Blessed Chavara had three great devotions. The first was his devotion to the Holy Eucharist. He spent many hours before the Blessed Sacrament in adoration and introduced the 40-hour Eucharistic adoration in India. The second was his devotion to the Blessed Virgin Mary. He had special interest in praying the rosary and wearing the scapular. Third was his devotion to the Holy Family. On his deathbed, he revealed to his spiritual father that by God’s grace and with the help of the Holy Family he never lost the grace received at his baptism.

(więcej / read more)

40 HOURS EUCHARISTIC DEVOTION

Euch4Starting Saturday, November 8th, we will conduct “40 Hours” Eucharistic Devotion to honor Jesus Christ truly present in the Most Holy Sacrament of the Altar(Program of devotion printed below). We encourage participation in celebrations and devotions as well as to private Adoration of the Most Blessed Sacrament during the three days of Eucharistic Devotions. Let us find some time and desire to join together for prayers of thanksgiving and glorification, by which we may receive an abundance of God’s Graces. St. Alphonse Liguori (1696-1787), doctor in the Church, founder of the Redemptorist Order, learned theologian, Patron Saint of Moral Theology, who wrote many pious, apologetic, and moralistic works, stated the following about the Eucharist and Priesthood:   “The whole Church is not in a position to honor God, nor to obtain through entreaties as many graces, as one Priest celebrating a Mass. Thus one priest celebrating one single Holy Mass, offering Jesus Christ in sacrifice, gives more glory to God, than all the people taken together, in death, having sacrificed their life for God. What give priests authority over the true Body of Jesus Christ, is a question of faith, that through speaking the words of Consecration, Word Incarnated in obedience to them,

(więcej / read more)