Help St. Stanislaus Kostka Catholic Academy Raise $40,000!

St. Stanislaus Kostka Catholic Academy’s biggest fundraiser can raise $40,000 for our school if we sell all 2,500 tickets. The proceeds will fund an upgraded Audio/Visual system for our auditorium. Tickets cost $20, and the cash prizes are $5,000, $2,000, and $1,000, and winners will be selected at our Family Fun Day on Sunday, June 14th. Tickets can be purchased by mailing a money order or bringing cash to 12 Newell Street, Brooklyn, NY 11222. Please support our school and all Catholic schools!

Photos / Zdjęcia

Photos from the Holy Week Liturgies are on our parish facebook:

www.facebook.com/SSKCBrooklyn

Zdjęcia z uroczystości Triduum Paschalnego są na stronie facebook naszej parafii. 

SZUKAJCIE TEGO, CO W GÓRZE

zmartwych-0"Pytanie, czy Jezus naprawdę zmartwychwstał, stawało przed każdym pokoleniem, od kiedy zostały napisane owe pamiętniki zwane Ewangeliami, które są pierwszą odpowiedzią na to pytanie. Ale chyba żadne pokolenie nie stawiało sobie tego pytania tak wyraźnie, jak nasze" /J,Guitton/.

Było jeszcze ciemno, gdy Maria Magdalena udała się do Jego grobu i zobaczyła odsunięty kamień. Nie wiedziała, co się mogło stać. Postanowiła zawiadomić tych, którzy się z Nim przyjaźnili. Reakcja była natychmiast owa: "Biegli oni obydwa razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył lezące płótna … Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę. . . Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumiał jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych". /J 20, 4-9/

(więcej / read more)

BLESSING OF FOOD on Holy Saturday +++ ŚWIĘCENIE POKARMÓW w Wielką Sobotę

BlessingfoodSwieconka2011 (8)Blessing of Food in our church will take place every half hour between 9 AM and 5 PM. Blessing will take place in the lower church. After the blessing of food you are invited to visit the Tomb of Jesus in the upper church.    More about Blessing of Food under this link:   http://annhetzelgunkel.com/easter/swiecone.html

Święconka – to nazwa pokarmów święconych w Wielką Sobotę, które spożywamy podczas uroczystego śniadania w poranek wielkanocnej niedzieli. W koszyczku do święcenia przynosi się jajka w postaci kolorowych pisanek czy kraszanek – symbol nowego życia,  baranka – formowanego z masła lub ciasta czy cukru z chorągiewką z napisem Alleluja, a symbolizującego zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa – Baranka Bożego; soli – symbol ochrony przed zepsuciem. Poświęcić można również: chleb i ciasta świąteczne. Święconkę przynosi się w koszyczku zrobionym z wikliny, który przystraja się listkami bukszpanu i nakrywa białą serwetką.  Święcenie pokarmów w naszym kościele odbywa się od godziny 9.00 do godziny 17:00, co pół godziny, w dolnym kościele.   W tym czasie zachęcamy również do adoracji Pana Jezusa w grobie w górnym kościele.

10 rocznica / 10th anniversary of death

JPII-5Jan Pawel Drugi jest zawsze z nami poprzez swoje orędownictwo…

Now and always St. Pope John Paul Second is with us and intercede for us…

(a photo from the painting at St. Stanislaus Kostka Rectory)

HOLY WEEK SCHEDULE – — PLAN WIELKIEGO TYGODNIA

WT2015        WT2015a

Gorzkie Żale

Kontynuujemy odprawianie wielkopostnego nabożeństwa Lamentacji czyli Gorzkie Żale. To popularne nabożeństwo wielkopostne odprawiamy w naszym kościele w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00. Nabożeństwo jest zawsze połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz kazaniem pasyjnym. Na końcu tego nabożeństwa jest okazja do ucałowania relikwii Krzyża Świętego.  Kazanie pasyjne w 6 niedzielę wygłosił ks. Stanisław Chorągwicki CM.

Kazanie pasyjne – 6 Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2015

Zbiór kazań pasyjnych z poprzednich lat jest do odsłuchania na naszej stronie internetowej Gorzkie Żale

Easter Eggs — Pisanki

eggs1eggs2eggs3eggs4

Parents of our Altar Servers created beautiful Pisanki.  Thank you for your time and effort!!!

More photos on our facebook – click here

Way of the Cross

There was a beautiful Way of the Cross with children at St. Stanislaus Kostka Church last Friday. Flowers of good promises brought by children covered the cross of Jesus…

Image1Image2Image3

Image4Image5Image6

Reminder // Przypomnienie

reguest-a

 

Zachęcamy do składania donacji na zbudowany w naszym kościele system ogrzewania i chłodzenia oraz na związany z tym duży remont dolnego kościoła. Z końcem marca chcemy zakończyć zbieranie funduszy na ten cel    i wydrukować listę ofiarodawców. Po sprawdzeniu i uzupełnieniu listy planujemy zrobić specjalną tablicę pamiątkową darczyńców tego dzieła.

Zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne!!!

20150323_19210720150323_19230420150323_19232120150323_19243220150323_19230820150323_19251820150323_193005

Ks. Stanisław Bar CM zaprasza na rekolekcje – do czwartku wlącznie o godzinie 9 rano lub 19:00. Lub tez do środy włacznie o godzinie 20:30 dla młodzieży pracującej!  Kto juz był – ten wie że warto być!!!

Dzieci na drodze Krzyżowej…

W każdy piątek Wielkiego Postu dzieci biorą czynny udział w kroczeniu z Jezusem Chrystusem Jego krzyżową drogą… Oto kilka zdjęć ze wspólnej modlitwy…

Image1Image2Image4Image6Image7

Więcej zdjęć w naszej Galerii oraz na stronie  www.facebook.com/sskcBrooklyn

Gorzkie Żale

Kontynuujemy odprawianie wielkopostnego nabożeństwa Lamentacji czyli Gorzkie Żale. To popularne nabożeństwo wielkopostne odprawiamy w naszym kościele w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00. Nabożeństwo jest zawsze połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz kazaniem pasyjnym. Na końcu tego nabożeństwa jest okazja do ucałowania relikwii Krzyża Świętego.  Tegoroczne kazania pasyjne głosi ks. Stanisław Chorągwicki CM. W tą niedzielę wygłosił je wspólnie z Ks. Sławomirem Barem CM. 

Kazanie pasyjne – 5 Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2015

Zbiór kazań pasyjnych z poprzednich lat jest do odsłuchania na naszej stronie internetowej Gorzkie Żale

Gorzkie Żale

Kontynuujemy odprawianie wielkopostnego nabożeństwa Lamentacji czyli Gorzkie Żale. To popularne nabożeństwo wielkopostne odprawiamy w naszym kościele w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00. Nabożeństwo jest zawsze połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz kazaniem pasyjnym. Na końcu tego nabożeństwa jest okazja do ucałowania relikwii Krzyża Świętego.  Kazanie pasyjne w 4 niedzielę wygłosił ks. Sławomir Bar CM.

Kazanie pasyjne – 4 Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2015

Zbiór kazań pasyjnych z poprzednich lat jest do odsłuchania na naszej stronie internetowej Gorzkie Żale

Donation for the church heating system…

onedollar-ogrz

Recently we found in the donation box this one dollar bill with a note attached “for AC system” … At first, i seemed like a joke. But the name signed on that note was familiar….  After a while we realized it was from a person who probably donated  “her last penny”….   (do you remember the story from the Gospel?)

Kiedy znaleźliśmy w skarbonie jednodolarowy banknot z doczepioną karteczka “na system grzewczy”, najpierw myślelismy, że to głupi dowcip lub kpina…  Ale dopiero imię na kartce pomoglo nam zrozumieć, że ta osoba wrzuciła chyba swój “wdowi grosz”… (Czy pamiętasz tę opowieść jezusa z Ewangelii?)

ENGLISH POSTS