350 rocznica śmierci Św. Wincentego a Paulo

Dzisiaj, tj 27 września 2010 roku przypada 350 rocznica śmierci Świętego Wincentego a Paulo. W tym dniu kończy się także Rok Wincentyński. Jako przygotowanie do dzisiejszego dnia przez cały tydzień odmawialiśmy Nowennę do świętego Wincentego a Paulo z prośbą o otwarcie duszy, abyśmy umieli spostrzegać Chrystusa ubogiego w każdym człowieku. Tego dnia o godzinie 9 rano była odprawiona uroczysta msza święta koncelebrowana ku czci św. Wincentego. Przewodniczył jej i homilie wygłosił Prowincjał Zgromadzenia Księży Misjonarzy Prowincji Nowej Anglii, Ks. Rafał Kopystyński CM, w koncelebrze był również ekonom Prowincji Ks. Marek Sadowski CM oraz wszyscy kapłani pracujący w kościele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. We mszy świętej uczestniczyło ponad 200 osób.  
Przed rozpoczęciem liturgii Ksiądz Prowincjał dokonał poświęcenia odnowionej figury Św. Wincentego a Paulo, która zostanie umieszczona w odnawianym właśnie ołtarzu bocznym. Ten święty przypomina wszystkim modlącym się w kościele Św. Stanisława Kostki o miłości do bliźniego i o potrzebie zaangażowania się w dzieła charytatywne dla dobra potrzebujących. A oni są wokół nas.
Po zakończeniu mszy świętej było wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Poprzez odmówienie Litanii do Św. Wincentego a Paulo prosiliśmy Chrystusa by pomógł nam stawać się wrażliwymi na potrzeby naszych braci i sióstr. Przyjęliśmy także uroczyste błogosławieństwo. Całość Liturgii zamknęło uroczyste ucałowanie relikwii Św. Wincentego a Paulo przez Zgromadzonych wiernych.
Tego samego dnia, o godzinie 6 wieczorem był wyświetlony film „St. Vincent de Paulo – Charity’s Saint” przygotowany przez De Paul University w Chicago. O godz. 7 wieczorem została odprawiona koncelebrowana msza święta w języku angielskim, której przewodniczył Ks. Józef Szpilski CM.
Kilka zdjęć z uroczystości jest do obejrzenia w naszej galerii…