Msza o uzdrowienie

W tym roku mamy wyjątkowo bogaty duchowo początek Wielkiego Postu. Po niedzielnych katechezach na temat Całunu Turyńskiego i wizerunku Matki Bożej z Guadalupe, w środę 16 marca gościł w naszej parafii Ojciec Józef Witko OFM, franciszkanin, kaznodzieja i uczestnik ruchu charyzmatycznego. Ojciec Józef odprawił koncelebrowaną mszę święta w intencji chorych z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duchowe. Świątynia nasza wypełniła się ludźmi, którzy przyszli do Chrystusa z przeróżnymi problemami i chorobami, aby dobry Jezus, Mistrz i Uzdrowiciel, pochylił się nad ich cierpieniem. Wspólnie z Ojcem Witko prosiliśmy Zbawiciela o okazanie się Bożej Miłości i mocy wobec tych, którzy o taką pomoc przyszli prosić.

Po mszy świętej z homilia na temat Ewangelicznych opisów uzdrawiającego działania Chrystusa, była adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o uzdrowienie. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, Ojciec Józef modlił się nad każdym z przybyłych do świątyni.

Ojciec Józef Witko jest autorem kilku książek w tym “Uzdrawiającej mocy Ducha Św.”, “Jezusie Synu Dawida ulituj się nade mną” i “Pan jest z Tobą, dzielny wojowniku”, „Czyściec, wezwanie do modlitwy za zmarłych”.