40 Godzinne Nabożenstwo Eucharystyczne

communion1W najbliższą sobotę, 7 listopada, rozpoczynamy nasze doroczne 40 Godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne ku czci Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie ołtarza. Serdecznie zachęcamy do wspólnej lub prywatnej modlitwy adoracyjnej w nadchodzących dniach. (Poniżej podany jest program nabożeństw w poszczególne dni).     *****
Św. Alfons Liguori (1696-1787), doktor Kościoła, założyciel Zakonu Redemptorystów, doskonały teolog, patron teologów moralnych, który napisał wiele dzieł duchowych, apologetycznych i dydaktycznych, wypowiedział takie zdanie o Eucharystii i Kapłaństwie:  „Cały Kościół nie jest w stanie tak oddać czci Bogu, ani wyprosić tyle łask, co jeden kapłan odprawiający jedną Mszę świętą." Otóż kapłan sprawując jedną jedyną Mszę świętą, w której składa Jezusa Chrystusa w ofierze, oddaje Panu większą cześć, niż gdyby wszyscy ludzie razem wzięci, umierając dla Boga, złożyli Mu ofiarę ze swego życia.Co się tyczy władzy kapłanów nad prawdziwym Ciałem Jezusa Chrystusa, to jest kwestią wiary, że gdy wypowiadają słowa Konsekracji, Słowo Wcielone jest im posłuszne, zstępując na ich dłonie pod postaciami sakramentalnymi…”  

 

Nigdy nie może zabraknąć tego uwypuklenia związku między Kapłaństwem a Eucharystią. Nie może też zabraknąć modlitwy dziękczynnej do Boga za dar kapłaństwa, dzięki któremu Chrystus, daje się człowiekowi na pokarm duchowy i pozostaje pośród nas obecny w Eucharystii.Dlatego przeżywając doroczną uroczystość parafialną, jaką jest 40 Godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne, ofiarujemy ją w dowód wdzięczności Bogu za powołania kapłańskie i z prośbą o nowe, liczne i święte powołania do tej zaszczytnej służby Bogu i człowiekowi.

Zachęcamy do udziału w uroczystościach i nabożeństwach jak i do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu podczas trzech dni Święta Eucharystycznego. Znajdźmy czas i chęci do wspólnej modlitwy dziękczynnej i chwalebnej, dzięki której może spłynąć na nas zdrój Bożych łask.

PROGRAM:

Program „40-sto Godzinnego Nabożeństwa Eucharystycznego”:

SOBOTA, 7 LISTOPADA

17:30 Msza św. z kazaniem w j. angielskim, a po niej: Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego

19:00 Msza św. z kazaniem w j. polskim, a po niej:  Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego

NIEDZIELA, 8 LISTOPADA

Msze Św. w j. polskim – 7:30, 10:15, 11:30, 13:00 oraz 20:00

Msze Św. w j. angielskim – 9:00

15:00 – 20:00 Wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu

15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego po polsku

PONIEDZIAŁEK, 9 LISTOPADA

7:00 – 8:00 Spowiedź

8:00 Msza Św. po angielsku

9:00 Msza Św. po polsku

9:45 – 19:00 Wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu

15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego po polsku

18:40 Koronka do Miłosierdzia Bożego po angielsku

19:00 Msza Św. w j. angielskim

WTOREK, 10 LISTOPADA

7:00 – 8:00 Spowiedź

8:00 Msza Św. po angielsku

9:00 Msza Św. po polsku

9:45 – 19:00 Wystawienie i Adoracja Najśw. Sakramentu

15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego po polsku

19:00 Msza św. z kazaniem po angielsku i po polsku

Procesja Eucharystyczna

Błogosławieństwo i zakończenie.

PROGRAM – PLIK PDF