6 rocznica…

Sobota, dzień 2 kwietnia 2011 roku… Piękna słoneczna pogoda, błękit nieba, radosne świergotanie ptaków, coraz większe pączki magnolii rosnącej przy kościele…  Pomnik  Jana Pawła Drugiego przed plebanią wygląda inaczej niż zwykle, jakby uroczyściej… a może jakby smutniej…??   Przed Papieżem leżą czerwone kwiaty, obok płoną znicze, promienie słońca rozświetlają twarz postaci Jana Pawła, który stoi i patrzy na zatrzymujących się przed nim zamodlonych ludzi.  

Są tacy, którzy nie zapomnieli… Przyszli z modlitwą, przyszli z prośbą lub dziękczynieniem, są zamyśleni, może zawstydzeni, że jest ich tak mało…  Bo choć cały dzień pod pomnikiem Jana Pawła Drugiego składano kwiaty, palono znicze, to niestety, było sporo miejsca i na kwiaty i na znicze…. Zapomnieliśmy???   Nie lękajcie się otwierać drzwi Chrystusowi, prosił nasz Papież. A my, chyba lękamy się coraz bardziej… Wolimy wierzyć w coś innego?

Specjalne nabożeństwo Eucharystyczne połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz specjalnymi modlitwami było odprawione dzisiaj o godzinie 15.00. Była nas spora garstka, ale, garstka. Gdy o 15.37 (w Rzymie 21.37) zadźwięczały dzwony kościoła, to smutek zakołatał do naszych serc. Smutek, że Go już nie ma z nami. On jednak potrafił nas scalić, poprowadzić, zmobilizować. Przyjęliśmy błogosławieństwo i z pieśnią Barki na ustach poszliśmy przed pomnik. Tam odmówiliśmy Dziesiątek Różańca i modlitwę z naszej Nowenny Dziękczynnej… Byliśmy z Janem Pawłem Drugim, prawie błogosławionym.

O godzinie 19.00 została odprawiona uroczysta msza święta, której patronowała Fundacja Jana Pawła II w Nowym Jorku z Prezesem Michałem Pająkiem na czele. Członkowie Fundacji byli lektorami i przynieśli liturgiczne dary ołtarza. Po mszy świętej wyświetlono film przypominający śmierć i pogrzeb Papieża. Później dzieci, młodzież i dorośli przypomnieli nam sylwetkę Jana Pawła Drugiego poprzez prozę, poezję i śpiew. Na koniec, cała rzesza ludzi, jak zwykł mówić Jan Paweł, wypełniająca kościół, śpiewając Czarna Madonna, z zapalonymi świecami, wyruszyła przed pomnik, gdzie odmówiliśmy Dziesiątkę Różańca, ukochaną modlitwę Jana Pawła II i zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Kontynuujemy nasze przygotowania do Dnia Beatyfikacja Jana Pawła Drugiego… Dzisiaj był dzień zadumy przed dniem radości….  I modlimy się, aby dzień 1 maja 2011 roku był dniem radości dla większej rzeszy Polaków.

Janie Pawle, wstawiaj się za nami.