Gorzkie Żale – 2ga niedziela Postu

Gz1
Zapraszamy do wspólnego śpiewu, modlitwy i medytacji o Męce Jezusa Chrystusa czyli na wielkopostne Gorzkie Żale. To popularne nabożeństwo wielkopostne odprawiamy w naszym kościele w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00. Nabożeństwo jest zawsze połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz kazaniem pasyjnym. Na końcu tego nabożeństwa jest okazja do ucałowania relikwii Krzyża Świętego. Kazanie pasyjne w 2 niedzielę Postu wygłosił ks. Sławomir Szucki CM.

Gorzkie Żale – 1sza niedziela Postu

Gz1
Zapraszamy do wspólnego śpiewu, modlitwy i medytacji o Męce Jezusa Chrystusa czyli na wielkopostne Gorzkie Żale. To popularne nabożeństwo wielkopostne odprawiamy w naszym kościele w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00. Nabożeństwo jest zawsze połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz kazaniem pasyjnym. Na końcu tego nabożeństwa jest okazja do ucałowania relikwii Krzyża Świętego. Kazanie pasyjne w 1 niedzielę Postu wygłosił ks. Sławomir Szucki CM.

Gorzkie Żale

Gz1Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa Lamentacji czyli Gorzkie Żale. To popularne nabożeństwo wielkopostne odprawiamy w naszym kościele w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00. Nabożeństwo jest zawsze połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz kazaniem pasyjnym. Na końcu tego nabożeństwa jest okazja do ucałowania relikwii Krzyża Świętego. Kazanie pasyjne będzie głosił w tym roku ks. Sławomir Szucki CM.
Zbiór kazań pasyjnych z poprzednich lat jest do odsłuchania na naszej stronie internetowej Gorzkie Żale

Wielki Post

ASHWED3PRZEPISY WIELKOPOSTNE:
W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych – obowiązuje on katolików od 18 do 59 roku życia – można jeść trzy razy dziennie w tym tylko raz do syta. Natomiast w piątki całego Postu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.
Nie przestrzeganie zasad wielkiego postu i abstynencji jest poważnym wykroczeniem.
Katolik powinien także powstrzymać się od udziału w zabawach i dyskotekach, (w Poście i we wszystkie piątki całego roku, gdyż jest to dzień pokuty – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa)
Życie katolika szczególnie w Wielkim Poście powinno się charakteryzować uczestnictwem w niedzielnej mszy świętej oraz nabożeństwach pokutnych, dziełami miłosierdzia, dobroczynnością i jałmużną.

Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 19:30 (7:30 PM) oraz na Gorzkie Żale połączone z Kazaniem Pasyjnym oraz adoracją Najświętszego Sakramentu i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w niedziele o godzinie 16:00 (4PM)

 

Lent

lent6 Lenten Regulations 2018 

The penitential and grace filled season of Lent begins with the celebration of Ash Wednesday, which this year falls on March 1, 2017. It is a season that urgently calls us to conversion and is a time for deepening our spiritual life, most especially through prayer, fasting and almsgiving. Our Holy Father, Pope Francis, in his Lenten message for 2017, encourages us to see God’s Word as a gift and other persons as a gift. He writes: “Lent is the favorable season for renewing our encounter with Christ, living in his word, in the sacraments, and in our neighbor. The Lord, who overcame the deceptions of the Tempter during the forty days in the desert, shows us the path we must take. May the Holy Spirit lead us on a true journey of conversion, so that we can rediscover the gift of God’s word, be purified of the sin that blinds us, and serve Christ present in our brothers and sisters in need.”

In keeping with Pope Francis’ exhortation, our Diocesan Bishop, Most Reverend Nicholas DiMarzio, in order to assist the faithful of the Diocese of Brooklyn to take full advantage of the Lenten season, would like to remind us of the following:

ABSTINENCE – All the faithful who have reached 14 years of age are required to abstain totally from meat on Ash Wednesday and the Fridays of Lent. Continue reading Lent

Ash Wednesday is coming

Ash
On Ash Wednesday we begin the season of Lent, a time of reflection and renewal of our spiritual life.
On Ash Wednesday we mark our foreheads with ashes as a sign of our penance.
Ashes will be distributed during the following Masses:
6:30 – Mass in the Polish language.
7:00AM – Mass in the Polish language.
8:00AM – Mass in the English language.
9:00AM – Mass in the English language.
11:00AM- Mass in the Polish language.
6:30PM – Mass in the English language.
8:00PM – Mass in the Polish language.
We remind everyone that Ash Wednesday is a day of fast and abstinence. That is, anyone between the age of 18 and 59 may eat one full and two light meatless meals. The norm concerning abstinence from meat begins at age 14.

Środa Popielcowa nadchodzi…

Ash1

W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas refleksji i odnowy naszego życia duchowego.
PLAN NABOŻEŃSTW Z POSYPANIEM GŁÓW POPIOŁEM:
6:30 – Msza św. w j.polskim.
7:00 – Msza św. w j.polskim
8:00 rano – Msza św. w j.angielskim.
9:00 rano – Msza św. w j.angielskim.
11:00 – Msza św. w j.polskim.
18:30 – Msza św. w j.angielskim.
20:00 – Msza św. w j.polskim.

Continue reading Środa Popielcowa nadchodzi…

Rok Świętego Stanisława Kostki – 2018

ststanislauskostkaCzy wiecie, że w roku 2018 przypada 450. rocznica śmierci Świętego Stanisława Kostki???  W związku z tym faktem biskupi polscy, podczas 377. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które miało miejsce w Lublinie, przychylnie odnieśli się do prośby Biskupa Płockiego Piotra Libery i podjęli decyzję, że rok 2018 będzie w Polsce „Rokiem św. Stanisława Kostki”. 

Może i w naszej parafii warto ten szczególny rok celebrować z racji tak pięknej rocznicy?  Zachęcam do jak najszybszego dzielenia się pomysłami!!! Poniżej kilka informacji o tym wydarzeniu i jak ono jest przeżywane w diecezjach polskich.

Continue reading Rok Świętego Stanisława Kostki – 2018