Biskup Albin Małysiak – 40 lat sakry biskupiej!

40 lat sakry biskupiej – to niecodzienność na skalę światową. Ks. Biskup Albin Małysiak, pomocniczy biskup krakowski, działający u boku kardynała Karola Wojtyły, wywodzący się ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo, obchodzi  40 lecie święceń biskupich !!!  Udzielił mu je mu 5 kwietnia 1970 właśnie ówczesny metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła. Wraz z szarytką, siostrą Bronisławą Wilewską, uratował życie pięciu osobom narodowości żydowskiej, za co 23 listopada 1993 oboje otrzymali tytuł “Sprawiedliwy wśród Narodów Świata“, przyznany przez Instytut Yad Vashem w Jerozolimie. 10 października 2007 roku odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego za bohaterską postawę i niezwykłą postawę wykazaną w ratowaniu życia Żydom podczas II wojny światowej, za wybitne zasługi w obronie godności człowieczeństwa i praw ludzkich Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. GRATULUJEMY ks. Biskupowi  i życzymy dużo zdrowia i sił. I wspominamy jego wizyte w naszej parafii.

Moje życie było piękne. Dziękuję Panu Bogu za to, że żyję. Dziękuję Panu Bogu za to, że mi dał zdrowie. I dziękuję Panu Bogu za to, że dał mi siłę do pracy… to była wspaniała praca. Głoszenie Ewangelii w szkołach i na ulicy…”- powiedział ks. biskup Albin Małysiak CM w niedzielnym programie publicystycznym Tematy Dnia emitowanym na antenie TVP Kraków (obejrzyj)

albo tutaj …

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1451458572285

Ks. Biskup wystąpił wspólnie p. Łukaszem Lechem, współautorem fabularyzowanego filmu o ks. bp Małysiaku “Z wiarą na głęboką wodę”.

Premiera filmu odbędzie się w Teatrze Słowackiego w trakcie uroczystej gali jubileuszowej w poniedziałek, 17 maja. Film jest koprodukcją TVP Kraków i Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie. Autorami filmu są: Anna Kaszewska i Łukasz Lech.

“Z wiarą na głęboką wodę” pokazuje wyjątkową osobowość bohatera: pełną temperamentu, poczucia humoru, zapału do pracy. Tego wciąż aktywnego duszpasterza widzimy w różnych sytuacjach, także niecodziennych, towarzyszymy jego spotkaniom z bliskimi. “Z wiarą na głęboką wodę” to dynamiczna, fabularyzowana opowieść o postaci niebanalnej.

Dokładny życiorys księdza biskupa można odczytac na tej stronie:  
           http://famvin.org/wiki-pl/Małysiak_Albin

Filmik o Księdzu Biskupie Małysiaku w Telewizji Kraków:

[wykorzystano materiały TVP Kraków oraz www.misjonarze.pl]