Chór młodzieżowy z Masholte

Parafia św. Stanisława Kostki dziękuje Bogu za dar beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszko, wspaniałego człowieka, wiernego kapłana, gorliwego duszpasterza, uczciwego syna Ojczyzny, który oddał swoje życie za wiarę, prawdę i wolność. Jesteśmy wdzięczni Bogu także i za to, że dzięki Bożej Opatrzności i dobroci Archidiecezji Warszawskiej mamy w posiadaniu relikwie Błogosławionego księdza Jerzego.

W niedzielę 17 października będzie uroczyste wprowadzenie relikwii do naszej świątyni, a dokona tego Czcigodny Ksiądz Biskup Wojciech Polak, podczas koncelebrowanej mszy świętej o godzinie 11:30. Relikwie zostaną włożone do nowego granitowego relikwiarza, który również zostanie poświęcony przez księdza biskupa.

Wczoraj rozpoczęły się nasze skromne przygotowania duchowe do tego dnia. Mszę świętą poprowadził ks. Józef Szpilski. Podczas mszy świętej uczestniczył i śpiewał chór młodzieżowy z katolickiej parafii świętego Jakuba w Masholte w Niemczech. Po odmówieniu różańca chór młodzieży dał ponad godzinny koncert dedykowany księdzu Jerzemu Popiełuszko. W programie były pieśni katolickie śpiewane po niemiecku, angielsku i po łacinie. Były również utwory wykonywane solo. Chór rozpoczął koncert pieśnią “Ciągły niepokój na świecie”, a pomocą służyła pani Małgorzata, organistka parafialna, śpiewając polskie słowa. Koncert zakończył się utworem Fryderyka Chopina, a na bis młodzież zaśpiewała Gaude Mater Polonia.
Koncert bardzo się podobał. Trzeba przyznać, że młodzież śpiewała bardzo pięknie, aranżacje utworów były znakomite, głosy na pewno wyrobione. Młodzież zapowiadała wszystkie pieśni po angielsku, tłumacząc ich treść.
Chór prowadzi pan Paul Leenen, dyrektor muzyczny parafii św. Jakuba w Mastholte.

Kilka zdjęć chóru młodzieżówego – kliknij na link…

Tutaj można posłuchać fragmentu koncertu chóru młodzieżowego St Jakobus w naszym kościele:

Tu można posłuchać chóru w piosence Ciągły Niepokój na Świecie wykonanej podczas festiwalu chórów w Sztokholmie: