Darek Strychalski

DSkartka1Skromny, niepozorny z wyglądu chłopak, a ile w nim męstwa, odwagi, samozaparcia I siły ducha!!! Darek Strychalski z Łap na Podlasiu, który jako jedyny z Polaków przebiegł słynny Ultramaraton BADWATER w Kalifornii.  217 kilometrów prze pustynie I góry, przez poteżne wzniesienia I spadki o rożnicy poziomów prawie 5 tysiecy metrow! Człowiek niepełnosprawny, z niedowładem nogi i ręki, po wypadku w dzieciństwie, a jednak mający w sobie ducha walki o zwyciestwo!

Spotkanie z Panem Darkiem odbyło się w sobotę 16 lipca , ale były na nim tylko dwie osoby. Jakaż szkoda, że nawet polonijna prasa, która często szuka sensacji, nie pojawiła się, aby spotkac polskiego bohatera… I to nie tylko biegacza, sportowca, ale człowieka walki o pewne wartości. Człowieka, który pokazał że można zwyciężać swoje ułomności, aby dotrzeć do celu.

Darku, dziękujemy za Twóją wielkość! Niech Bóg Ci błogosławi w dalszych podejmowanych zamierzeniach. Zwyciężaj I daj nam swoim przykładem pragnienie walki o zwycięstwo w dążeniu do wielkich celow. 

Więcej o Darku na Jego blogach:

Darek – Blog

www.darekstrychalski.pl

https://www.facebook.com/dariusz.strychalski

Pokonać siebie

Polak potrafi

 

Img_1712IMG_1714

IMG_1715Img_1713

 

DSkartka1DSkartka2