Dariusz Knapik Marszałkiem Parady!

 W czwartek 18 listopada wieczorem, w sali parafialnej kościoła Św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie, odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze Komitetu Parady Pułaskiego, która  od 73 lat jest manifestacją polskości na Piątej Alei na Manhattanie. Wydarzeniem wieczoru było głosowanie członków na Wielkiego Marszałka 74-tej Parady Pułaskiego 2011. Na liście kandydatów były dwa nazwiska – Rita Cosby (Kossobudzka), znana dziennikarka telewizji CBS oraz nasz przedsiębiorca i parafianin pan Dariusz Knapik.

Wyborom towarzyszyły, jak zwykle emocje. Ale rozładował je Komitet Parady Pułaskiego, który ufundował przybyłym na zebranie wspaniałą kolację.  Gdy zebrani sycili sie smakowitymi kąskami polskiej kuchni w wydaniu członków oddziału manhattańskiego, głosy na kandydatow oddawali wyborcy według listy alfabetycznej… Później były sprawozdania z ubiegłorocznej parady, która kosztowała nas ponad 80 tysięcy dolarów, a miasto Nowy Jork dołożyło ponad 250 tysięcy opłacając między innymi policję i służby sanitarne.

I w końcu nadszedł ten moment. Ogłoszony wyniki. Zdecydowanie wygrał nasz parafianin i filantrop, pan Dariusz Knapik. Owacjom nie było końca….  Serdecznie gratulujemy panie Darku!!!   Mamy także nadzieję, że poprowadzi pan całą Polonię właściwą drogą – ku zjednoczeniu i lepszej przyszłości. 

Liczymy na wsparcie wszystkich Polaków mieszkających w okolicach Nowego Jorku. Nie możemy pozwolić, a takie są zakusy, aby naszą Paradę polskości, wiekowo drugą po Paradzie Św. Patryka, wyrzucono z Piątej Alei. Pokażmy siłę, pokażmy, że z nami, Polakami, trzeba się liczyć…