Dzień Pierwszej Komunii Świętej

W sobotnie przedpołudnie, 18 maja 2013 roku, dzieci parafii Stanisława Kostki w Brooklynie, uczące się katechezy w języku polskim, przyjęły pierwszą Komunię Świętą. Kiedy nadeszła godzina 10 rano, dzieci w śnieżnobiałych strojach stanęły u progu kościoła w towarzystwie rodziców i bliskich, a także kapłanów i asysty ministranckiej. PO przywitaniu przez księdza proboszcza, dzieci poprosiły Mamę i Tatę o błogosławieństwo przed ich wielką uroczystością, na którą od dawna dzieci czekały. Po otrzymaniu błogosławieństwa dzieci procesyjnie wprowadzone zostały do kościoła.

Po powitaniu przez kapłana, rodzice poprosili proboszcza o dopuszczenie ich dzieci do sakramentu komunii świętej, zaświadczając, że dołożyli wszystkich starań, aby je dobrze do tego dnia przygotować. Swoja wolę i gotowość wyraziły także dzieci. Ksiądz proboszcz z wielką radością zgodził się i rozpoczęła się uroczysta koncelebrowana msza święta.

Kazanie w czasie mszy świętej poświęcone było miłości, która jest wielkim darem. Otrzymujemy ją od rodziców od chwili naszego poczęcia. Jako dzieci czujemy ja w trosce mamy i taty o nas. W chwilach potrzeby czy obaw zawsze tulimy się do nich, odczuwając ciepło ich miłości, która nas umacnia, uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa. Jeszcze większą miłością pragnie dzielić się z nami Jezus Chrystus. Najlepszym sposobem przyjmowania tej miłości jest napełnianie się Bogiem w Komunii świętej.

Po tych słowach była kontynuacja mszy świętej i nastąpił długo oczekiwany moment przyjęcia Sakramentu Ołtarza. Z dumą możemy powiedzieć, że udało się przeżyć ten dzień godnie. Dzieci były skupione na mszy świętej i rozmodlone.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że uroczystość pierwszej komunii świętej w kościele Św. Stanisława Kostki wypadła tak pięknie składamy serdeczne podziękowania. Szczególne wyrazy uznania należą się księdzu Janowi Szylarowi CM, który przygotował duchowo dzieci do tej uroczystości, a także rodzicom, którzy zadbali o wszystkie przyziemne sprawy związane z dekoracją pamiątkami i serwisem fotograficznym. Słowa wdzięczności należą się też wszystkim rodzicom, którzy kosztem wielu wyrzeczeń oraz wolnego czasu przywozili dzieci na dodatkowe zajęcia i licznie stawili się na sobotniej uroczystości. Piękne podziękowania dla dzieci, które zachowywały się wzorowo, które pięknie czytały i recytowały wiersze, i przyniosły dary ołtarza. I jak wspomniał ksiądz Proboszcz, szczególne podziękowania dla całej klasy komunijnej za ufundowanie pięknego trybularza i łódki czyli zestawu do okadzania w czasie liturgii.

Wspaniale prezentowała się dekoracja kościoła przygotowana przez panie z kwiaciarni "Sky Flowers". Grona kwiatów zdobione przeźroczystym muślinem doskonale komponowały się ze śnieżną bielą dziecięcych alb.

Całości dopełniały proporce z nazwiskami dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej, 29 dziewczynek i chłopców, zawieszone po obu stronach filarów prezbiterium.