Gratulacje

Parafia Św. Stanisława Kostki na Grennpoincie składa najserdeczniejsze gratulacje ks. Władysławowi Kubrakowi z parafii Św. Macieja na Ridgewood, Queens, NY. Ks. Kubrak został dzisiaj wyróżniony i uhonorowany poprzez Kongres Polonii Amerykańskiej, oddział na Nowy Jork Południe, za zasługi położone w krzewieniu polskich tradycji i w trosce o rozwój polskości wśród dzieci i młodzieży.  Dyplom wręczył księdzu Kubrakowi Prezes oddziału Nowy Jork Południe Kongresu Polonii Amerykańskiej, pan Franciszek Milewski. Trzeba dodać, że po przyjeździe z Polski, ks. Kubrak był lektorem w naszej parafii Św. Stanisława Kostki, zanim wybrał się do seminarium.

Nagrodzony został również pan Joseph Lentol, poseł do Kongresu Stanu Nowy Jork, reprezentujący Brooklyn. Został on wyróżniony za troskę o Polonię i polskość, za wstawiennictwo w naszych sprawach w Kongresie Stanowym.

Uhonorowane zostały także dwie organizacje – Chopin Foundation za promocję muzyki chopinowskiej i próby wypromowania Chopina w środowisku amerykańskim  oraz organizacja Polish Gift of Life, która pomaga polskim dzieciom z wadami serca, wspierając finansowo operacje na sercu w klinice w Niemczech. Każdego roku ratuje ona zdrowie kilkunastu dzieci.

Wśród zaproszonych gości byli kapłani, politycy oraz przedstawiciele wielu organizacji społecznych i biznesowych o polskich korzeniach. Julia Partyka, utalentowana polska sopranistka, córka Artura PArtyki, który wykonał nasz pomnik Jana Pawła II,  oraz Viola Kos, wspaniała młoda pianistka, wykonały dwie pieśni Chopina.