Hołd dla Ameryki w Katolickiej Akademii Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie

Przed Dniem Pamięci Narodowej poprzedzjącym obchody dziesiątej rocznicy napadu terrorystycznego na USA, uczniowie Akademii św. Stanisława Kostki na Greenpoincie, zaprezentowali program artystyczny pt. „A Salute to America”.  Scenariusz został napisany przez rodzica uczennic uczęszczających do szkoły, pana John McKay, a zrealizowała go nauczycielka muzyki Bożena Konkiel. W ponad godzinnym muzycznym widowisku uczniowie zaprezentowali historię Stanów Zjednoczonych, która chociaż jest krótka, ale niezmiernie ciekawa. W widowisku, obecni więc byli Indianie, pierwsi emigranci, obywatele żyjący w czasach kolonialnych, żołnierze wojny domowej, budowniczowie amerykańskich linii kolejowych, zawodnicy amerykańskiego baseballu oraz nowojorscy policjanci i strażacy. Przepięknie, z dużym zaangażowaniem zostały wykonane piosenki, tańce, oraz pieśni patriotyczne, co nadało całemu przedstawieniu niemal wymiar demonstracji patriotycznej. Całości dopełniały bajecznie kolorowe stroje, które zostały zakupione dzięki środkom otrzymanym od organizacji Elite Learning of Brooklyn, oraz częściowo wykonane przez grupę rodziców zawsze aktywnie włączających się w organizację szkolnych imprez.

Obecni tego wieczoru honorowi goście: przedstawiciele policji, straży pożarnej , radny miejski Steven Levin, proboszcz Parafii Kostki, ks. Marek Sobczak, Marszałek Parady Puławskiego, Dariusz Knapik, nie kryli wzruszenia, szczególnie gdy uczniowie zaprezentowali scenę przedstawiającą tragedię sprzed dziesięciu lat- atak terrorystyczny na USA. Scena, chociaż milcząca, była bardzo wymowna, a requiem “Słodki Jezu”, które wykonała absolwentka szkoły Kerri Thompson, dopełniało całości. Niejedna łza pokazała się w oczach widzów zgromadzonych w szkolnym audytorium, gdy w dalszej kolejności 240 uczniów szkoły zaśpiewało zgodnym chórem jak bardzo są dumni z bycia amerykanami. Finałowy utwór, „America, the Beautiful” zaśpiewali już nie tylko artyści, ale także cała widownia.

To już kolejna inscenizacja przygotowana przez uczniów szkoły Kostki. Te wspaniałe widowiska mają już swoją wieloletnią tradycję i z roku na rok są coraz ciekawsze. Uczniowie i ich rodzicie bardzo angażują się w przygotowania więc końcowy efekt zawsze jest widowiskowy. Warto przypomnieć, że uczniowie Św. Stanisława Kostki w ostatnich dwóch latach nagrali dwie płyty z kolędami, dwa razy śpiewali w TV Polonia. Tylko w ostatnich dwóch latach wystawili pięć widowisk muzycznych a na następne nie trzeba długo czekać, bo już 3 i 4 czerwca koło dramatyczne działające w szkole, wystawia kolejny musical „Annie”, na który serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia z programu znajdują się w naszej Galerii Zdjęć