KATECHEZA W JĘZYKU POLSKIM

Drodzy Rodzice
Rozpoczynamy nowy rok szkolny-katechetyczny. Zgodnie z rozporządzeniem diecezji program edukacji religijnej może być kontynuowany tylko w formie zdalnej. Dostosowując się do wymogów diecezjalnych w roku szkolnym-katechetycznym 2020/21 struktura naszego programu została zmieniona z tradycyjnego nauczania religii w klasie do systemu zdalnego. Zajęcia katechetyczne będą odbywały się na platformie zoom, tak jak w ostatnich miesiącach poprzedniego roku szkolnego-katechetycznego. Nie mniej ważnym elementem naszego programu są msze święte oraz piątkowe nabożeństwa dla dzieci w kościele, które będą kontynuowane na żywo oraz zdalnie. Taki system planujemy w pierwszym semestrze roku szkolnego (do stycznia 2021). W zależności od rozwoju sytuacji po pierwszym semestrze dalsze decyzje będą podejmowane.

Struktura programu katechetycznego Parafii Św. Stanisława Kostki, Brooklyn

1. Lekcje religii w systemie nauczania zdalnego w godzinach i dniach podanych wg grafiku (na platformie zoom)

2. Msza niedzielna / Nabożeństwa dla dzieci

Rozpoczęcie programu planujemy na 5 października 2020

Zapisy i rejestracja do programu polskiego.

W zwiazku z panującymi przepisami, aby uniknąć jak najmniejszej ilości kolejek bardzo prosimy o przestrzeganie godzin i dni zapisów na lekcje religii. Wyjątek będzie dla rodzin mających więcej niż jedno dziecko w różnych klasach). Jeśli warunki pogodowe pozwolą stolik rejestracyjny będzie na zewnątrz. Prosimy o zachowanie dystansu w oczekiwaniu na rejestrację.

Zapisy – 14 września (poniedziałek)
Klasy 1,2,3: Godz. 3-4pm
Klasy 4,5,6: Godz. 4-5
Klasy 7 i 8: Godz. 5-6

Szczegółowy plan zajęć, kalendarz katechezy, formularz do zapisów, zasady nauczania zdalnego, oraz więcej informacji znajdują się na naszej stronie parafialnej w linku katecheza.