Koncert ELENI

eleni-koncertZAPRASZAMY NA

Koncert ELENI 

który odbędzie się w sobotę 24 września 2016 o godzinie 20.00 (8PM) w kościele Św. Stanisława Kostki, Brooklyn, Greenpoint, Driggs Avenue & Humboldt Street.

Bilety można zakupić na naszej parafialnej stronie klikając tutaj

Eleni ma w dorobku artystycznym 20 płyt w tym 6 „Złotych” i 3 „Platynowe”. Z powodzeniem koncertowała w Rosji, Czechach, Słowacji, Niemczech, Francji, Szwecji, USA, Kanadzie i Australii.

Była wielokrotnie nagradzana. Za artystyczny dorobek American Intitute of Polish Culture w Miami przyznał jej Złoty Medal. Otrzymała m.in. prestiżową nagrodę Victora, kilkakrotnie wygrywała plebiscyt Lata z Radiem, uznano ją Królową Polskiej Piosenki. Były też inne wyróżnienia, jak np. Order Uśmiechu, przyznawany przez dzieci ludziom, którzy angażują się w niesienie pomocy najmłodszym. Otrzymała Medal Świętego Alberta Wielkiego za pracę na rzecz dzieci upośledzonych.  Otrzymała także Medal Świętej Rity, przyznawany przez kapitułe w Casci, gdzie w XII wieku urodziła się ta święta. To wyróżnienie ma szczególne znaczenie dla artystki: otrzymała je za to, że idąc śladami św. Rity potrafiła wybaczyc zabójcy swojej jedynej córki Afrodyty: „ Nagrodę wręczono mi 22 maja 1999 r. – w kolejną rocznicę śmierci św. Rity. Odbywa się wtedy uroczysta msza, są tam ludzie z całego świata. Dostałam pergamin, na którym było napisane, że przez muzykę i śpiew ewangelizuję miłość, przebaczenie. To nie jest nagroda finansowa, raczej moralna. Dostałam też medal i różę – symbol św. Rity. To było dla mnie ogromne przeżycie…” (Eleni)

Eleni jest Honorową Obywatelką kilku miast, miedzy innymi Bielawy – gdzie się urodziła. Wszystkie te zaszczyty otrzymała w uznaniu za działalność artystyczną i charytatywną, z której jest powszechnie znana. W okresie swojej dlugoletniej kariery artystycznej dała setki bezpłatnych koncertów, z których dochód wspierał potrzebujących. Niejednokrotnie jeździła do ośrodków dla chorych dzieci i ludzi starszych, dla niepełnosprawnych. Spośród polskich artystów Eleni może się poszczycić chyba największą działalnością na rzecz ludzi będących w potrzebie.

Każdy koncert Eleni to przesłanie miłości, optymizmu i nadziei. Poprzez śpiew stara się przekazać ludziom te wartości, które wyniosła z rodzinnego domu i którymi kieruje się w życiu prywatnym i zawodowym.  Jej wielki talent idzie w parze ze wspaniałą osobowością i wrażliwością. ńską

Eleni bardzo lubi przyjeżdżać do Stanow Zjednoczonych i Kanady na koncerty.  „Publiczność polonijna, która przychodzi na moje koncerty jest wspaniała i niczym się nie różni o moich fanów w Polsce. Mam zawsze uczucie dużej więzi emocjonalnej z publicznością. Wydaje mi się, że znamy się bardzo dobrze i rozumiemy ten świat podobnie.”

Po kilkuletniej przerwie Eleni spotka się ponownie ze swoją publicznością na kontynencie amerykanskim. Fani i wielbiciele talentu będą mogli podziękowac jej za wiele lat koncertowania i być może, że licznie przybywając na koncert spowodują, że nie będzie to spotkanie ostatnie.