Koncert ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej

W sobotę 9 kwietnia 2011 w naszym kościele odbył się koncert muzyki klasycznej dedykowany pamięci tragicznie zmarłych w niewyjaśnionej dotąd katastrofie samolotu prezydenckiego, którego szczątki usłały ziemię pod Smoleńskiem dnia 10 kwietnia 2010 roku. Zginęła wówczas elta polskiej inteligencji z Prezydentem Rzeczpospolitej Polski, śp. Lechem Kaczyńskim, jego Małżonką Marią, Prezydentem Kaczorowskim i innych. 96 wspaniałych Polaków, którzy jechali, aby oddać hołd 15 tysiącom Polaków, głównie oficerów i inteligencji,  ofiar sowieckiego reżimu i ludobójstwa, zamordowanych w Katyniu, zginęło w mignieniu oka.   

Koncert muzyki poważnej składający się z utworów, które stworzyli wspaniali kompozytorzy –  Bach, Vivaldi, Reger, Frank – wykonali: Małgorzata Staniszewska – alt, Marcin Pękała – organ, Barbara Błonska -flet. 

Gdyby sie dało opisac muzyke i nastroj tego koncertu – na pewno byłoby to opisane…. Ale nie da się…. Pozostaje zachęta, aby skorzystac z następnej okazji i wsłuchac się w cudowne dzwięki oganów i słodką moc głosu pani Małgosi….

Oddaliśmy im hołd…. Ale czy to wystarczy?

Niech nasza modlitwa wyprosi ofiarom wieczne szczęście, a nam wszystkim przyniesie prawdę…

  plakat