Koncert Seweryna I Gosi Gajda

IMG_1723W sobotę 16 sierpnia 2014,  w naszym kosciele, mistrz Świata w grze na akordeonie , 19 letni Seweryn Gajda oraz jego starsza siostra, utalentowana skrzypaczka Małgosia Gajda zagrali wspaniały koncert akordeonowo-skrzypcowy. Repertuar obejmował wiele gatunków muzyki ludowej, rozrywkowej, poważnej i sakralnej. Ponad 200 osób zgromadzonych w kościele, aby posłuchać dobrej muzyki, nie zawiodło się i mogło podziwiać talent i kunszt młodych artystów. Gosia także śpiewała kilka utworów zadziwiając mocą swego głosu i interpretacją. Wirtuozeria akoreonowa Seweryna budziła prawdziwy respekt. Aż trudno uwierzyć, że ten utalentowany człowiek nie ma swojego instrumentu (względy finansowe) i musi grać na pożyczanych akordeonach…

Koncert w kościele był wspaniałym przeżyciem, ale też swego rodzaju podziękowaniem Bogu za wielki dar i talent, którym On obdarzył tych młodych ludzi. Cieszymy się, że mieliśmy okazję ich gościć. Modlimy się, aby osiągnęli w życiu artystycznym i zawodowym (studiują stomatologię) wiele sukcesów.

 

Małgosia i Seweryn Gajda są absolwentami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stp. w Sanoku. Obecnie studiują na kierunku — edukacja muzyczna w PWSZ im. Grodka w Sanoku, oraz na kierunku – stomatologia na Międzynarodowym Medycznym Uniwersytecie we Lwowie.   Seweryn Gajda mimo młodego wieku ma na swoim koncie znaczące sukcesy: m.in.
– I miejsce oraz tytuł Internet Music Champion of the World (Internetowy Muzyczny Mistrz Świata) w dyscyplinie „akordeon" w Belgradzie (Serbia) — 2013 r.; III miejsce w Masters Final (Finał Mistrzów) w Belgradzie (Serbia) — wszystkie instrumenty oraz kategorie wiekowe – 2013r.; I miejsce i Grand Prix – Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Lanciano (Włochy) 2012 r,; I miejsce i tytuł Absolute Winner — Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Wiedniu (Austria) 2012 — kat. do 21 lat — m. in. w konkurencji ze studentami młodszych lat; I miejsce – Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Wiedniu (Austria) w duecie 2012 r — kategoria zespołów kameralnych….. itd.

 

 

IMG_1720IMG_1722IMG_1723IMG_1724IMG_1725IMG_1727IMG_1728IMG_1729