Koncert zespołu Heliosis

h1 - CopyZespół i orkiestra „Heliosis” z Krasnojarska na Syberii zaprasza na koncert do naszego kościoła w niedzielę 12 listopada o godzinie 19.00. Przyjechał tu dzięki inicjatywie i ogromnemu wsparciu ze strony bliskiego jej przyjaciela i „anioła stróża” – ks. Tadeusza Szyjki, ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów, z Parafii Świętej Rodziny w Krasnojarsku. Ten człowiek wie, jak ważna jest opieka i rozwój zainteresowań młodych ludzi.h2 - Copy
Nazwa orkiestry – „Heliosis – Słoneczne Marzenia” nie jest przypadkowa. Jej siedzibą jest bowiem Osiedle Słoneczne w Krasnojarsku, na którym od roku 1999 istnieje katolicka parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny.
Za początek artystycznej biografii zespołu i orkiestry „Heliosie” uważa się udany występ w Konkursie Muzycznym w Krasnojarsku (1998/1999). Orkiestra zajęła wówczas trzecie miejsce. Ten udany początek nieznanego dotąd nikomu zespołu stał się dla wielu osób sporym zaskoczeniem. Kolejne zwycięstwa w konkursach lokalnych, regionalnych i międzynarodowych sprawiły, że orkiestra stała się rozpoznawalna nie tylko w Krasnojarsku, ale także w innych miastach Rosji i krajach Europy.