Krakowianki i Górale – program wiosenny

kg1 Działająca przy naszej parafii Św. Stanisława  Kostki dziecięca grupa folklorystycznaKrakowianki i Górale” przedstawiła w niedzielę 8 maja 2011 wspaniały program wiosenny.

Program składał się z dwóch części. W pierwszej części dzieci podzielone na trzy grupy wiekowe przedstawiły programy muzyczno-taneczne. Najmłodsze w Piosenkach i Pląsach zaśpiewały Była Babuleńka, Nie Chcę Cię, Zajączek, Na Zielonej Łączce, Jaśko Muzykant. Średnia grupa wiekowa przedstawiła Wiązankę Łowicką, na którą składały się tańce i pieśni, a najstarsze dzieci Wiązankę Rzeszowską, również tańce i pieśni.

W drugiej części dzieci przedstawiły najpierw bajkę o Marysi, Gąskach i Krasnoludkach. Starsze dzieci zaprezentowały montaż słowno muzyczny Jadwiga i Jagiełło, Juwenalia.

Dzieci zbierały zasłużone owacje, gdyż dały z siebie bardzo wiele. Podziwialiśmy bowiem i tańce i śpiewy oraz recytacje w języku polskim. Na końcu wszystkie dzieci odśpiewały kilka piosenek. Było widać niesamowite zaangażowanie i entuzjazm w ich występach.

Zgromadzeni rodzice i goście długimi brawami wyrazili swoje serdeczne podziękowania dla pań, które ten program z dziećmi przygotowały i prowadziły, a były to: Barbara Kulpa i Maria Bielska, choreografia i reżyseria, Halina Kalitka, akompaniament; Ilona Zakrzewska, dźwięk. Grupą opiekuje się Elżbieta Hetnar.

Z pomocą rodziców przygotowano też wspaniałe stroje dla dzieci oraz dekoracje. W sumie wystąpiło ponad 70 dzieci, a cały program trwał ponad dwie godziny.