Krucjata modlitewna

Fatima11We wtorek, 13 listopada 2012 o godz. 12 w południe parafialna grupa Pro-Life zorganizowała modlitwy ku czci matki Boskiej Fatimskiej z okazji 95 rocznicy Objawień. Odbyły się one przed kościołem św. Antoniego na Manhattan Ave. Jest to okazja do łącznośći duchowej i modlitewnej z Publiczną Krucjatą Różańcową organizowaną na całym świecie przez stowarzyszenie America Needs Fatima. Było to już drugie modlitewne spotkanie, które zainicjowała Wiesław Labaj, wiceprezes Grupy Pro-Life św. M. Kolbego, działającej przy kościele św. Stanisława Kostki na Greenpoincie. A jako, że kościół św. Antoniego zlokalizowany jest na najruchliwszej ulicy Greenpoint-u, to zauważa te akcję spot=ro przypadkowych ludzi. „Naszym celem jest dotarcie z przesłaniem modlitewnym do jak największej ilości osób, a zwłaszcza uśpionych katolików” –

zawsze powtarza Jan Pukianiec z Grupy Pro-Life św. M. Kolbego.

W trakcie spotkania modlitewnego został odmówiony różaniec i Litania Loretańska, odśpiewano także “Apel Jasnogórski” oraz pieśń pt. “Czarna Madonna”. Głównym przesłaniem tych modlitw jest przypomnienie Matki Bożej o konieczności nawracania się do Boga i o przemianie życia. Modlimy się jak zawsze także o szeroko pojętą ochronę życia. Modlitwy mają jeszcze bardziej wpłynąć na świadomość osób dokonujących aborcji i eutanazji, a zwłaszcza zniechęcić je do zabijania. “Od dziesięcioleci pokojowo nastawieni katolicy z ruchu Pro-Life odmawiają różaniec przed klinikami aborcyjnymi, a siła ich modlitwy spowolniła tempo szerzenia się aborcji” – wyjaśnia Wiesław Labaj.

Artykuł w Nowym dzienniku z dnia 16 listopada 2012

W modlitwach uczestniczyło około 25 osób polskiego pochodzenia, ale prawdopodobnie było to spowodowane złą pogodą.

Kolejna Krucjata Różańcowa powinna odbyć się 13 grudnia, chyba że ze względu na warunki atmosferyczne Grupa Pro-Life św. M. Kolbego zdecyduje się przerwać spotkania modlitewne w okresie zimowym i powrócić do nich w marcu. Decyzja ma zapaść 20 listopada podczas zebrania jej członków.