Modlitwa w intencji nowego Prezydenta RP

Bóg więc mu (Salomonowi) powiedział: Ponieważ poprosiłeś o to, a nie poprosiłeś dla siebie o długie życie ani też o bogactwa, i nie poprosiłeś o zgubę twoich nieprzyjaciół, ale poprosiłeś dla siebie o umiejętność rozstrzygania spraw sądowych, więc spełniam twoje pragnienie i daję ci serce mądre i rozsądne, takie, że podobnego tobie przed tobą nie było i po tobie nie będzie. (1 Królewska 3,11-12)

Boże, niech te słowa Twoje skierowane do Salomona spełnią się wobec Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, pana Bronisława Komorowskiego, który dzisiaj przed Zgromadzeniem Narodowym został zaprzysiężony, a następnie uczestniczył we mszy świętej inauguracyjnej w katedrze Św. Jana w Warszawie.

W radosne święto Przemienienia Pańskiego ofiarujemy Tobie, Boże, nasze modlitwy w intencji nowego Prezydenta RP, aby był człowiekiem napełnionym Twoją mądrością, zapatrzonym w Chrystusową chwałę, naśladującym naszego Zbawiciela w budowaniu pokoju na ziemi. Niech za sprawą Twojej łaski, Boże, Jego troska o Ojczyznę i każdego Polaka wybiega ponad podziały partyjne, niech znajduje On moc w nauce krzyża Chrystusowego, niech posługuje się Chrystusowym prawem miłości Boga i bliźniego. Modlimy się do Ciebie, Boże naszych Ojców, o to, aby prawa ludzkie budował, kształtował i pielęgnował tylko i wyłącznie w oparciu o prawa Boże.

Modlimy się do Ciebie Panie, aby Prezydent był Polakiem, który z honorem będzie bronił polskich korzeni i polskiej spuścizny oraz naszego chrześcijańskiego rodowodu. Modlimy się o to Boże, aby Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, nigdy nie ugiął się pod nagonkami tych, którzy Twój święty Krzyż, Twój Święty Kościół i naszą chrześcijańską wiarę wraz z jej prawami chcieliby zniszczyć i wyrzucić z polskiej ziemi.

Prosimy o to w imieniu nas wszystkich – Polaków – od tych dopiero co poczętych aż po tych czekających na godzinę godziwej śmierci. Amen.