NADZWYCZAJNY KONCERT ONLINE PAMIĘCI JANA PAWŁA II

W 100-tną rocznicę urodzin Karola Wojtyły blisko 40-tu znakomitych artystów z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii połączy się by oddać hołd Wielkiemu Polakowi.

Emisja online odbędzie się w niedzielę 21 czerwca o 2 pm EDT na stronie wydarzenia www.jp2concert.com. Koncert dostępny będzie jedynie do wtorku 23 czerwca do godz. 24.Koncert jest pierwszym na tak dużą skalę projektem, który w rzeczywistym czasie połączy Polaków na całym świecie.

W programie koncertu muzyka sakralna i klasyczna w ciekawych wykonaniach. Ave Maria F. Schuberta jest pieśnią istotną dla kultu Maryjnego i Maryi, której Jan Paweł II zawierzył swoje życie, utwór wykona solistka Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Angel Joy Blue. Panis Angelicus C.Francka i Laudate Dominum W.A Mozarta wykonają MaryAnn McCormick i znakomita Lisette Oropesa, solistki Metropolitan Opera, Medytacja z Opery Thais J. Masseneta z udziałem baletu w choreografii znakomitej choreograf, Zofii Rudnickiej, Lamb of God wykona Brandie Sutton z akompaniującym jej Damienem Sneedem, który współpracował z takimi gwiazdami jak Aretha Franklin, Jessye Norman, Wynton Marsalis, Stevie Wonder. Kenneth Overton amerykański baryton wykona God is a God, soliści Polskiej Opery Narodowej; Aleksandra Olczyk wykona Pie Jesu a Rafał Bartmiński “Znasz Li ten Kraj” S.Moniuszki oraz i rzadko wykonywany utwór “Módl się o duszo moja” z Mszy Polskiej Jana Maklakiewicza. Wystąpi również Veriko Tchumburidze, laureatka pierwszej nagrody ostatniego Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H Wieniawskiego oraz znakomity Adam Palma, który wykona Poloneza A-dur F. Chopina na gitarze. Więcej na www.jp2concert.com

Wszystkie wybrane przez organizatora utwory są podniosłe, uduchowione, wywołują niezwykły nastrój. Klamrę koncertu stanowi muzyka F. Chopin w wykonaniu Szymona Nehringa w pięknej scenerii Zamku Królewskiego na Wawelu. To właśnie w Krakowie młody Karol Wojtyła kształcił się w Seminarium Duchownym, by po latach zostać głową Kościoła katolickiego.Ciekawostką będzie prawykonanie arii z Opery Hiob Krzesimira Dębskiego napisanej na podstawie dramatu Karola Wojtyły, zamówionej przez Polską Operę Królewską. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Jego Eminencji Kardynała Stanisława Dziwisza, Jego Ekscelencji Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Fundacji Jana Pawła II w Rzymie, Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku oraz Józef Piłsudski Institute of America. Partnerem koncertu jest Polish & Slavic Federal Credit Union.