Nowi Ministranci–New Altar Servers

IMG_7395

Altar Servers in our parish is very vibrant group. There are 55 Altar Servers and 15 among them are from Academy of St. Stanislaus Kostka. They serve on English and Polish Masses. This year 12 new candidates were accepted to the group of Altar Servers at the Mass on March 4th, 2012.

Wspólnota ministrancka naszej parafii to bardzo prężna grupa. 55 chłopców i dziewczynek służy na mszach świętych niedzielnych i w ciągu tygodnia. Grupa ministrancka ma dobry program formacyjny. W tygodniu odbywają się spotkania formacyjne prowadzone przez księdza Jarosława i pana Krzysztofa (katechetę).

Na spotkaniach-zbiórkach ministranci doskonalą się w służeniu oraz modlitwie. Na pewno ważną część formacji stanowi również rekreacja i liczne wyjazdy ministranckie: na narty oraz wędrówki po górach (dla starszych), na tuby, wyjazd do six flags, oraz wyjazdy o charakterze bardziej religijnym: pielgrzymki i dni skupienia. Chłopcy raz w tygodniu mają zajęcia rekreacyjne na sali i grają w piłkę nożną. Wielką radością serca jest coroczne zgłaszanie się nowych kandydatów do służby ministranckiej. Po 5-cio miesięcznym kursie przygotowawczym w niedzielę 4 marca zostało przyjętych 12 nowych ministrantów na Mszach Św. o godz. 9.00 i 13.00.

A co mówią nowi ministranci na pytanie dlaczego chcieli dołączyć do grona liturgicznej służby ołtarza? Why the young boys and girls wanted to become Altar Servers?

I wanted to become an Altar Server because I wanted to be closer to Jesus. I thought that I wasn’t close enough. (Anna)

Chciałem zostać ministrantem aby służyć Jezusowi, aby być bliżej Boga. (Michał)

I wanted to be Altar Server because I wanted to serve to Jesus and I wanted to make people have an inspiration to God. (Thomas)

Chciałem być bliżej Boga. To zaszczyt i honor być ministrantem. (Łukasz)

Gratulujemy przyjęcia do Służby Liturgicznej Ołtarza nowym ministrantom i ich rodzicom:

Monika Dąbrowska, Krzysztof Górski, Emilia Kulczyńska,

Patryk Nierwiński, Klaudia Olszewska, Kevin Skowroński

Our Congratulations to new Altar Servers and their parents:

Matthew Bielonko, Thomas Bielonko, Łukasz Halaj

Michael Mościcki, Jayden Kuprel, Anna Zielinski

pictures from the ceremony