Olimpiada matematyczna

Uczniowie Katolickiej Akademii Św. Stanisława kostki na Greenpoincie wzięli udział w tegorocznej międzynarodowej olimpiadzie matematycznej – Kangaroo. Startowało prawie sześć milionów uczniów z czterdziestu krajów, a ponad sześć tysięcy uczniów z USA. Udział w tego rodzaju konkursie pozwala nie tylko rozszerzyć matematyczną wiedzę, ale także poznać innych uczniów, którzy mają takie same zainteresowania i mieć satysfakcję z otrzymanych wyników oraz motywację do pracy nad sobą.
Konkurs rozpoczął się o 6:30 wieczorem (odbywa się na całym świecie tego samego dnia) w Centrum Koreańskim na Queensie. Wielu uczestników przez 75 minut rozwiązywało test złożony z 30 zadań matematycznych o różnym stopniu trudności. W czasie trwania konkursu nie można było używać kalkulatorów. Po zakończeniu testu uczestnicy otrzymali koszulki z napisem Kangaroo 2011 oraz dyplomy uczestnictwa.

W każdej kategorii wiekowej przyznawane są tytuły laureata i nagrody główne oraz nagrody I i II stopnia. Niektórzy uczniowie wielokrotnie biorący udział w konkursie dostają stypendia na studia. Inną formą nagrody jest udział w międzynarodowym obozie matematycznym.
    W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy wyniki olimpiady. Pięciu naszych uczniów zajęło wysokie (jak na pierwszy raz) miejsca. Nicholas Kaponyas – 24 miejsce w stanie NY i 51 w USA.  Peter Kadzielawski – 30 miejsce w stanie NY i 68 w USA.  Gabriela Sikorski  – 35 miejsce w stanie NY i 71 w USA. Emilia Paluszek -  36 miejsce w stanie NY  i 76 w USA, oraz Juliette Stark – 37 miejsce w stanie  NY i 77 w USA.
    Uczniom gratuluję wyników i zachęcam do wzięcia udziału w przyszłym roku.
Bozena Konkiel