Opłatek parafialny

photo1aW sobotę 5 stycznia 2013 roku odbył się naszej parafii wspólny opłatek grup parafialnych, woluntariuszy i pracowników. Był to pierwszy wspólny opłatek parafialny od długiego czasu. Aula Katolickiej Akademii Św. Stanisława Kostki była ładnie przygotowana i udekorowana, gdyż kilka tygodni wcześniej wszyscy uczniowie szkoły pokazali wspaniały program bożonarodzeniowy,a dodatkową dekorację sala otrzymała z okazji wielkiego Balu Sylwestrowego, który odbył się na powitanie nowego roku. Atmosfera od samego początku była zatem iście radosna, umilana dodatkowo kolędami granymi na fortepianie przez utalentowanego parafianina, Roberta Broncharda, syna pani Danuty, która jest dyrektorką Polskiej Szkoły Dokształcającej im Marii Konopnickiej.

Po przywitaniu gości przez księdza proboszcza, po wprowadzeniu modlitewnym wprowadzeniu oraz po przedstawieniu specjalnych gości prze ks. Jana Szylara, który był głównym organizatorem tego wieczoru, wszyscy obecni składali sobie życzenia oraz łamali się opłatkiem.

Po złożeniu życzeń dla każdego gościa była gorąca kawa i wspaniałe ciasteczka z Cafe Riviera oraz domowe wypieki. Podczas gościny wspaniałe kolędy wykonaniu jazzowym zaprezentował znany artysta pan Krzysztof Medyna – saksofonista z doskonałego zespołu Komeda Project.

Wieczór zakończył się wspólnym śpiewaniem polskich i angielskich kolęd.