Wiadomości z Polskiej Szkoły Dokształcającej

W sobotę 10 grudnia Św. Mikołaj odwiedził uczniów Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej. Oczywiście ubrany był w tradycyjny strój biskupa, albowiem prawdziwy Mikołaj, jak wiemy był biskupem który pomagał biednym dzieciom przynosząc im po kryjomu prezenty. Stąd się wzięła nasza polska tradycja czekania na Świętego Mikołaja w dniu 6 grudnia czyli w dzień jego Imienin.   (Zdjęcie ze Św. Mikołajem).   

W niedziele 11 grudnia uczniowie Polskiej Szkoły uczestniczyli we mszy św. odprawianej w 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Dzieci przyszły ubrane w tradycyjne polskie stroje ludowe. Wspólnie modliliśmy się za tych, których dotknęła ta tragedia tamtych lat oraz w intencji naszej Ojczyzny Polski – o wszelkie błogosławieństwa dla niej oraz o mądrość Bożą dla rządzących.  (zdjęcie z kościoła)

Nauczyciele Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Marii Konopnickiej wraz z zarządem i księżmi parafii Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie spotkali się w sobotę 17  grudnia 2011 na tradycyjnym opłatku. Składano sobie wzajemne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a kierownictwo szkoły podziękowało nauczycielom za ich poświęcenie dla dobre uczniów szkoły. Po wspólnej modlitwie wspólnie usiedliśmy do posiłku, który bbył oparty na tradycyjnych, polskich, postnych potrawach.     (Wspólne zdjęcie).