Pielgrzymka do Ojca Pio…

ppshrine W sobotę 24 września 2011 nasza parafia Św. Stanisława Kostki udała się z pielgrzymką do kościoła Ojców Kapucynów pw. Św. Jana Chrzciciela na Manhattanie, przy 210 W 31 Street, gdzie są relikwie świętego Ojca Pio. Jak wiemy pielgrzymka polska, która została zainicjowana przez naszą parafię dla całej nowojorskiej Polonii, ma pomóc w stworzeniu w tamtejszym kościele Sanktuarium Św. Ojca Pio.

Autobusem sprzed naszego kościoła pojechało ponad 40 osób. Na pewno drugie tylko znalazło się w kościele dojeżdżając metrem oraz autobusami i samochodami. Nasze spotkanie modlitewne rozpoczęło się od okazji do spowiedzi świętej, której słuchali ks. Paweł Bielecki, kapucyn, ks. Grzegorz Bliźniak, założyciel Misjonarzy Jezusa Miłosiernego oraz ks. Marek Sobczak CM. O godzinie 18 rozpoczęła się msza święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. Paweł, a koncelebrował ks. Jan Urbaniak. Ks. Grzegorz i ks. Marek po spowiedzi musieli udać się w inne miejsce.

Ks. Paweł, misjonarz w Libanie, laureat prestiżowej nagrody "Spełnienie" przyznawanej przez Uniwersytet w Chicago w dziedzinie praw człowieka, absolwent Papieskiej Akademii Teologicznej oraz wydziału Filozofii i Antropologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, członek Franciscans International, międzynarodowej organizacji franciszkanów przy ONZ, zajmuje się kwestiami ochrony praw człowieka, wygłosił Słowo Boże, nawiązując do Ojca Pio i naszego poszukiwania wiary.

Po mszy świętej, Carmine Marotta z miejscowej wspólnoty, pokazał pielgrzymom relikwie Ojca Pio zgromadzone przez Ojców Kapucynów, między innymi, chusteczkę z plamami krwi ze stygmatów, relikwie włosów, kawałek skóry z okolic stygmatów, rękawiczki czy kawałek habitu zakonnego Ojca Pio.

Na zakończenie spotkania był poczęstunek domowymi wypiekami, które przygotowała pani Beata, kawą i napojami chłodzącymi.