Pielgrzymka do relikwii O. Pio.

W sobotę 25 lutego 2012 nasza parafia po raz kolejny udała się z pielgrzymką do kościoła Ojców Kapucynów pw. Św. Jana Chrzciciela na Manhattanie, przy 210 W 31 Street, gdzie są relikwie świętego Ojca Pio. Była to kolejna pielgrzymka polska, zainicjowana przez naszą parafię dla całej nowojorskiej Polonii, aby pomóc w stworzeniu w tamtejszym kościele Sanktuarium Św. Ojca Pio. W pielgrzymce uczestniczyło blisko 60 osób, z których 40 pojechało autobusem zorganizowanym przez naszą parafię.  

Część osób dojechała metrem, autobusami i własnymi samochodami. Nasze spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i odczytania próśb zanoszonych do Boga przez pośrednictwo Św. Ojca Pio. Po godzinie 18 rozpoczęła się msza święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. Paweł Bielecki, kapucyn, misjonarz pracujący w Libanie, a koncelebrowali ks. Jozef Szpilski CM oraz ks. jan Szylar CM.

Ks. Paweł wygłosił Słowo Boże, nawiązując do Ewangelii niedzielnej.
Po mszy świętej można było zapoznać się z relikwiami Ojca Pio zgromadzonymi przez Ojców Kapucynów w tej świątyni – między innymi chusteczkę z plamami krwi ze stygmatów, relikwie włosów, kawałek skóry z okolic stygmatów, rękawiczki czy kawałek habitu zakonnego Ojca Pio.

Na zakończenie spotkania był poczęstunek kawą i smakowitymi domowymi wypiekami, które przygotowały z dobroci serca pani z naszej parafii.