Pielgrzymka do Stony point, NY

DSC_18731W niedzielę 11 maja 2014 roku Wspólnota Przyjaciół Misji działająca przy parafii świętego Stanisława Kostki w Brooklynie, zorganizowała pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Jana Bosko w Stony Point, NY. W pielgrzymce wzięło udział ponad 80 osób, które pojechały tam dwoma autobusami. Jest to Sanktuarium Maryjne prowadzone przez OO. Salezjanów, dedykowane również założycielowi tego Zgromadzenia Św. Janowi Bosko. Przepiękne miejsce na rekolekcje, medytacje i wypoczynek.
Opiekunem duchowym pielgrzymki był Ojciec Paweł Bielecki, kapucyn. W programie pielgrzymki była msza święta odprawiana w kaplicy Sanktuarium w j. polskim, modlitwy różańcowe, koronka do Miłosierdzia Bożego. W czasie mszy świętej O. Paweł udzielił specjalnego błogosławieństwa wraz z namaszczeniem olejem, wypływającym z ciała Św. Charbela z Libanu, mającym właściwości uzdrawiające. O łaskę zdrowia, zarówna dla siebie jak i dla innych, mogą prosić osoby namaszczone tym olejem.   Więcej na temat Św. Charbela można przeczytać m. in. na stronie internetowej:
http://mocmodlitwy.blox.pl/tagi_b/437592/Sw-Charbel.html

Pielgrzymka była udana i przyniosła piękne przeżycia duchowe dla większości uczestników. Zdjęcia z pielgrzymki są do obejrzenia w naszej Galerii Zdjęć.