Pielgrzymka do Ziemi Świętej zakończona…

Zakończyliśmy parafialną pielgrzymkę do Ziemii Świętej. Dzięki Bogu, wszyscy wrócili do domu cali i zdrowi, pełni łask Bożych, napełnieni Duchem tych miejsc, będący pod wrażeniem miejsc, które w  swoim życiu porzemierzał Zbawiciel. Modliliśmy się za całą naszą parafię, a szczególnie aktywnych członków naszej parafii, organizacji parafialnych i gości. O ile jesteś zainteresowany, to zapraszamy do odwiedzenia galerii z pielgrzymki,   Liczymy, że w przyszlości będziemy mogli zamieścić więcej refleksji…

Plan Pielgrzymki do Ziemi Świętej – 12 -22 września 2011 pod przewodnictwem pana Jana Gać.

Mon. 09/12. Wylot z Lotniska JFK.

Spotkanie na lotnisku Newark przy stanowisku linii EL AL nie później niz 0 godz. 4:30pm. Wylot 0 godzinie 7:00pm bezpośrednim lotem do Tel Avivu w Izraelu. Kolacja i śniadanie na pokładzie samolotu.

Tue. 09/13. Przylot do Tel Avivu i wyjazd do Tyberiady.

Przylot na lotnisko w Tel Avivie 0 godzinie l2:25pm. Odebranie przez naszego przewodnika Jana Gac i przejazd autobusem deluxe wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego do Tyberiady, miasta leżącego nad Jeziorem Galilejskim. Zakwaterowanie w hotelu Leonardo Club Tiberias na trzy nastypne noce. Powitalna kolacja i wprowadzeni.

Wed. 09/14. Tyberiada -Jezioro Galilejskie -Tyberiada.

Po śniadaniu rozpoczniemy dzień od wypłynięcia na Morze Galilejskie łodzią, która jest repliką łodzi używanej za czasów Jezusa do połowu ryb. Na pokładzie naszej łodzi uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej. W Kafarnaum, miejscu, skąd Jezus wyruszał na nauczanie ludu, zwiedzimy dom św. Piotra, synagogę, w której Jezus nauczał, a następnie przejdziemy na miejsce nakarmienia tłumów 5 chlebami i 2 rybami. Odwiedzimy kościół, miejsce udzielenia prymatu Piotrowi "Pas baranki moje". Pojedziemy na górę błogosławieństw, skąd Jezus nauczał tłumy i wygłosił słynne Kazanie na Górze. Z tej góry piękny widok na "Jezusowe Morze" i widok na całą Galileę.

Thu. 09/15. Tyberiada / Nazaret – Góra Tabor -Tyberiada.

Po śniadaniu wyruszymy do Kany Galilejskiej, gdzie Pan Jezus po chrzcie uczynił pierwszy cud na weselu w Kanie, przemieniając wodę w wino. W Nazaret w którym Jezus spędził większość życia w Bazylice Zwiastowania celebrować będziemy mszę św.! tuż przy Grocie Zwiastowania. Zobaczymy również warsztat stolarski św. Jozefa. Z Nazaretu pojedziemy na Górę Tabor i odwiedzimy miejsce Przemienienia Pańskiego. Powr6t do naszego hotelu w Tyberiadzie.

Fri. 09/16. Przejazd: Tyberiada -Jericho -Jerozolima.

Po śniadaniu rozpoczniemy podróż do Jeruzalem, pojedziemy na południe wzdłuż rzeki Jordan -miejsca chrztu Chrześcijan -do Jericho -najstarszego miasta na Ziemi, sprzed 7 tysięcy lat. Zobaczymy najstarszą sykomory, drzewo, na które wspiął się Zecheusz, aby zobaczyć przechodzącego Jezusa. Stamtąd widoczna tez będzie Góra Kuszenia, na której Chrystus modlił się i pościł przez 40 dni. Kontynuujemy przejazd do Morza Martwego. Jest to miejsce położone najniżej na Ziemi, 460 metrów poniżej poziomu morza. Znajdują sie tam również gorące źródła, słynące z leczniczych właściwości. Zatrzymamy się w morskim kąpielisku Ein Gedi, w którym będzie okazja do zrelaksowania się na plaży i pływania w słynnej, leczniczej wodzie Morza Martwego. Następnie wjedziemy koleją linową na tragiczną Górę Masada. Poznamy tragiczną historię powstania żydowskiego i los, jaki spotkał obrońców tej fortecy. Po przyjeździe do Jerozolimy zakwaterowanie w hotelu Leonardo Jerusalem, kolacja, msza święta i nocleg.

Sat. 09/17. Zwiedzanie Jeruzalem.

Po sniadaniu rozpoczniemy calodzienne zwiedzanie stare go Jeruzalem od przejścia do Bazyliki Grobu Panskiego, gdzie w jednej z kaplic odprawimy mszy świętą, a następnie zwiedzimy całą Bazylikę. Wąkimi uliczkami starego Jeruzalem przejdziemy do kościołów: Sw. Anny, Zbawiciela i Biczowania, które są pięknymi kościołami zbudowanymi w czasie wypraw krzyżowych. Po krótkim odpoczynku kontynuujemy dalsze piesze zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w naszym hotelu.

Sun. 09118. Zwiedzanie Jeruzalem.

Drugi dzien pieszego zwiedzania Jeruzalem rozpoczniemy od Wieczernika. Nastypnie zobaczymy grobowiec Króla Dawida, oraz Kościół Zaśnięcia Maryi. Na Gorze Oliwnej odwiedzimy Kosciół Wniebowstąpienia – miejsce, gdzie Jezus wstąpił do Nieba, Kościół Dominus Flevit, Franciszkańską Bazylikę, gdzie Jezus płakał nad Jeruzalem. Odwiedzimy również Ogród Oliwny gdzie znajduje się Getsemani, obecnie Bazylika konania oraz osiem drzew oliwnych pamiętających czasy Chrystusa. W południe krótki odpoczynek, a po nim kontynuować będziemy dalsze zwiedzanie miasta. Kolacja w naszym hotelu. (B, D)

Mon. 09/19. Jerusalem -Betlejem -Eilat

Po sniadaniu udamy sie do Betlejem –miejsca narodzin Jezusa. Zwiedzimy wszystkie święte miejsca: kościół i Grote Narodzenia oraz inne groty. Przejazd do Eilat. Kolacja i nocleg w naszym hotelu Royal Tulip Eilat nad brzegiem Morza Czerwonego. (B,D)

Tue. 09/20. Eilat -dzien wolny. Opcjonalne zwiedzanie Petra/Jordania.

Dzien przeznaczony na odpoczynek i relaks. Do wyboru – całodzienna wycieczka do Petry, lub jedna z wielu atrakcji oferowanych przez Eilat -miasto marzeń dla turystów, gdzie głównymi atrakcjami są: gorący klimat, czyste i cieple morze, sporty wodne, prześliczne plaże i otaczająca miasto pustynia. Pod wodą zaś: rezerwaty przyrody raf koralowych, akwaria z flora i fauna morska oraz podwodne obserwatorium, gdzie można godzinami podziwiać życie w morzu. Kolacja pożegnalna w naszym hotelu. (B, D).

Wed. 09/21. Eilat -Timna Park -Tel Aviv

Po śniadaniu Msza Sw., na Pustyni Negev. Zwiedzimy pustynny Park Timna. To tutaj w czasach biblijnych (ok, 4000 r p.n.e.), wydobywano rudy miedzi. Największe wrażenie robią Kolumny Salomona -zwane cudami przyrody, które zostały utworzone wskutek naturalnej erozji na 50 metrowej skalnej ścianie. Wieczorem dojazd na lotnisko Tel Aviv (B, L)

Thu. 09/22. Wylot z Tel Avivu/ Przylot do Nowego Jorku/ JFK

Wylot z Tel Aviv liniami EL AL 0 godz. 1:OOam. Przylot na lotnisko Nowy Jork! JFK 0 godz. 5:40am.