Pierwsza Komunia Święta

Img_1672W sobotnie przedpołudnie, 17 maja 2014 roku, dzieci parafii Stanisława Kostki w Brooklynie, uczące się katechezy w języku polskim, przyjęły pierwszą Komunię Świętą. Kiedy nadeszła godzina 10 rano, dzieci w śnieżnobiałych strojach stanęły u progu kościoła w towarzystwie rodziców i bliskich, a także kapłana i asysty ministranckiej. Po przywitaniu przez księdza proboszcza, dzieci poprosiły Mamę i Tatę o błogosławieństwo przed ich wielką uroczystością, na którą od dawna dzieci czekały. Po otrzymaniu błogosławieństwa dzieci procesyjnie wprowadzone zostały do kościoła. Po powitaniu przez kapłana, rodzice poprosili proboszcza o dopuszczenie ich dzieci do sakramentu komunii świętej, zaświadczając, że dołożyli wszystkich starań, aby je dobrze do tego dnia przygotować. Swoja wolę i gotowość wyraziły także dzieci. Ksiądz proboszcz z wielką radością zgodził się i rozpoczęła się uroczysta koncelebrowana msza święta.

Kazanie w czasie mszy świętej poświęcone było przyjaźni z Chrystusem, która jest konieczna w życiu człowieka. Jezus Chrystus zachęca aby dzieci przychodziły do Niego. On daje się nam cały, udziela nam miłości i swojego, Bożego życia, abyśmy my potrafili sobie Radzic w naszym życiu. Najlepszym sposobem wzrostu przyjaźni z Chrystusem jest napełnianie się Bogiem w Komunii świętej.

Po tych słowach była kontynuacja mszy świętej i nastąpił długo oczekiwany moment przyjęcia Sakramentu Ołtarza. Z dumą możemy powiedzieć, że udało się przeżyć ten dzień godnie. Dzieci były skupione na mszy świętej i rozmodlone, zachowywały się godnie i z szacunkiem lecz radośnie wykonywały czynności liturgiczne.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że uroczystość pierwszej komunii świętej w kościele Św. Stanisława Kostki wypadła tak pięknie składamy serdeczne podziękowania. Szczególne wyrazy uznania należą się rodzicom, którzy zadbali o duchowe i wszystkie przyziemne sprawy związane z dekoracją pamiątkami i serwisem fotograficznym. Słowa wdzięczności należą się też wszystkim rodzicom, którzy kosztem wielu wyrzeczeń oraz wolnego czasu przywozili dzieci na dodatkowe zajęcia i licznie stawili się na sobotniej uroczystości. Piękne podziękowania dla dzieci, które zachowywały się wzorowo, które pięknie czytały i recytowały wiersze, i przyniosły dary ołtarza. I jak wspomniał ksiądz Proboszcz, szczególne podziękowania dla całej klasy komunijnej za ufundowanie daru ołtarza – w tym roku była to ofiara pieniężna na pomoc w spłacaniu zakładanego systemu chłodząco-grzewczego.

Wspaniale prezentowała się dekoracja kościoła przygotowana przez panie z kwiaciarni "Sky Flowers". Grona kwiatów zdobione przeźroczystym muślinem doskonale komponowały się ze śnieżną bielą dziecięcych alb.

Całości dopełniały proporce z nazwiskami dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej, 25 dziewczynek i chłopców, zawieszone po obu stronach filarów prezbiterium.

 

Img_1673

Img_1674

Img_1675

Img_1677

Img_1678

Img_1679