Piesza Pielgrzymka 2017

Wspieramy modlitewnie prawie 2000 pielgrzymów, którzy wyruszają w czwartek rano (10 sierpnia)  z Parafii św. Piotra i Pawła w Great Meadows, NJ, w kierunku Amerykańskiej Częstochowy. Do przebycia mają 57.5 mili, a na miejsce dotrą w niedzielę, 13 sierpnia.  Wśród pielgrzymów jest wielu naszych parafian, do których dołaczy także w kolejnych dniach ks. Grzegorz Markulak CM.

Piesza pielgrzymka organizowana jest już po raz 30. W każdym dniu przybywa pielgrzymów, a w niedzielę do Doylestown w Pennsylwani, gdzie mieści się Duchowa Stolica Polonii, przybywa już 2-3 tysięcy osób. Pielgrzymi przybywają m.in. z New Jersey, Nowego Jorku, Pennsylwani, Connecticut. Najmłodsi mają kilka miesięcy, najstarsi pamiętają nawet pierwszą pielgrzymkę w USA.

Pielgrzymów prowadzą księża. Porządku pilnują wolontariusze – przede wszystkim młodzież.  Podczas przemarszu pielgrzymi modlą się, a każdy z nich ofiaruje Matce Bożej swoje intencje. Jak powiedziało nam wielu pielgrzymów, “mamy za co dziękować.” Wierni modlą się, śpiewają, mają okazję do spowiedzi i refleksji. Jak zapewniają, nie brakuje żartów, a dobry humor dopisuje im na całej trasie.

Więcej o pielgrzymce na stronie http://pieszapielgrzymka.us