Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy 2013

Plakat_na_pielgrzymke_2013PL-smallXXVI Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown, PA. Rozpoczęcie pielgrzymki w czwartek 8 sierpnia 2013 r. o godz. 6:00 AM w Parafii świętych Piotra i Pawła w Great Meadows, NJ. Zakończenie pielgrzymki w niedzielę 11 sierpnia 2012 r.  mszą świętą o godzinie 2:00 PM w Amerykańskiej Częstochowie.    Oficjalna strona:      www.pieszapielgrzymka.us
REJESTRACJA w naszym kościele Sw. Stanisława Kostki, Greenpoint, – 4 sierpnia 2013 w godzinach 8:30 do 14:30 oraz 21. Kontakt: Piotr 718-387-4484

Pielgrzymka ma charakter modlitewny i pokutny. Pielgrzymów obowiązuje właściwe zachowanie i odpowiedni strój. Każdy pielgrzym może zabrać dwa bagaże (namiot i plecak).

Każdy bagaż pielgrzyma musi być podpisany. Bagaże nie mogą być zbyt duże i zbyt ciężkie. Każdy pielgrzym musi posiadać przy sobie w czasie pielgrzymki kartę wpisową z potwierdzeniem opłaty za udział w pielgrzymce i ważny dowód tożsamości.

Co zabrać na pielgrzymkę?: Na pielgrzymkę należy zabrać Pismo święte, modlitewnik i śpiewnik z piosenkami religijnymi. Ponadto należy zabrać materac dmuchany, namiot, śpiwór, dwie pary wygodnego obuwia, sandały – laczki na wieczór, odpowiedni strój na codzienną zmianę (3 zmiany), płaszcz przeciwdeszczowy, odpowiednią ilość skarpet na zmianę (dwie pary na dzień – powinno się zmieniać skarpety w południe każdego dnia), trochę suchego prowiantu, swoje medyczne zapotrzebowanie, puder do nóg, Pismo święte – modlitewnik, dwa – trzy bandaże elastyczne, krem na bóle mięśni, lekarstwo na: poison ivy, oak, owady, ręcznik kąpielowy, przybory higieny osobistej, miskę do mycia (małą), suche i mokre chusteczki higieniczne do odświeżenia się na trasie pielgrzymkowej, cukierki na gardło, nakrycie głowy chroniące przed słońcem.