Piesza Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy

XXV Piesza Pielgrzymka z Great Meadows, NJ do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown, PA. Rozpoczęcie pielgrzymki w czwartek 9 sierpnia 2012 r. o godz. 6:00 AM w Parafii świętych Piotra i Pawła w Great Meadows, NJ. Zakończenie pielgrzymki w niedzielę 12 sierpnia 2012 r.  mszą świętą o godzinie 2:00 PM w Amerykańskiej Częstochowie.
Oficjalna strona:      www.pieszapielgrzymka.us
REJESTRACJA w naszym kościele – 5 sierpnia 2012. Kontakt: Piotr 718-387-4484

Pielgrzymka ma charakter modlitewny i pokutny. Pielgrzymów obowiązuje właściwe zachowanie i odpowiedni strój. Każdy pielgrzym może zabrać dwa bagaże (namiot i plecak).

Każdy bagaż pielgrzyma musi być podpisany. Bagaże nie mogą być zbyt duże i zbyt ciężkie. Każdy pielgrzym musi posiadać przy sobie w czasie pielgrzymki kartę wpisową z potwierdzeniem opłaty za udział w pielgrzymce i ważny dowód tożsamości.

Co zabrać na pielgrzymkę?: Na pielgrzymkę należy zabrać Pismo święte, modlitewnik i śpiewnik z piosenkami religijnymi. Ponadto należy zabrać materac dmuchany, namiot, śpiwór, dwie pary wygodnego obuwia, sandały – laczki na wieczór, odpowiedni strój na codzienną zmianę (3 zmiany), płaszcz przeciwdeszczowy, odpowiednią ilość skarpet na zmianę (dwie pary na dzień – powinno się zmieniać skarpety w południe każdego dnia), trochę suchego prowiantu, swoje medyczne zapotrzebowanie, puder do nóg, Pismo święte – modlitewnik, dwa – trzy bandaże elastyczne, krem na bóle mięśni, lekarstwo na: poison ivy, oak, owady, ręcznik kąpielowy, przybory higieny osobistej, miskę do mycia (małą), suche i mokre chusteczki higieniczne do odświeżenia się na trasie pielgrzymkowej, cukierki na gardło, nakrycie głowy chroniące przed słońcem.

Opłaty za udział w jednym dniu pielgrzymki w 2012 r.: • dorośli: – $26.00 • młodzież ucząca się – od 15 do 24 lat: – $21.00 • dzieci od 7 do 14 lat: – $11.00 • dzieci do lat 7 nie płacą • seniorzy – powyżej 65 lat – donacja $5 za 1, 2, 3 lub 4 dni W opłatę wliczone są: transport bagaży, ubezpieczenie, pierwsza pomoc medyczna, miejsca noclegowe i postojowe, nagłośnienie, napoje na trasie itp.