Piesza pielgrzymka do Doylestown.

pielgrzymka1Wspieramy modlitewnie prawie 1000 pielgrzymów, którzy wyruszyli w czwartek rano z Parafii św. Piotra i Pawła w Great Meadows, NJ, w kierunku Amerykańskiej Częstochowy. Do przebycia mają 57.5 mili, a na miejsce dotrą w niedzielę, 14 sierpnia.

Piesza pielgrzymka organizowana jest już po raz 29. W każdym dniu przybywa pielgrzymów, a w niedzielę do Doylestown w Pennsylwani, gdzie mieści się Duchowa Stolica Polonii, przybywa już 2-3 tysięcy osób. Pielgrzymi przybywają m.in. z New Jersey, Nowego Jorku, Pennsylwani, Connecticut. Najmłodsi mają kilka miesięcy, najstarsi pamiętają nawet pierwszą pielgrzymkę w USA.

Pielgrzymów prowadzi proboszcz parafii w Great Meadows, ksiądz Grzegorz Podsiadło, a poszczególne grupy m.in. ojciec paulin Rafał Walczyk – przeor Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, ojciec paulin Tadeusz Lizińczyk – proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie. Wśród uczestników nie brakuje gości, przybył ksiądz Thomas Wenski, biskup z Miami na Florydzie,  bokser Tomasz Adamek. Porządku pilnują wolontariusze – przede wszystkim młodzież.

Podczas przemarszu pielgrzymi modlą się, a każdy z nich ofiaruje Matce Bożej swoje intencje. Jak powiedziało nam wielu pielgrzymów, “mamy za co dziękować.” Wierni modlą się, śpiewają, mają okazję do spowiedzi i refleksji. Jak zapewniają, nie brakuje żartów, a dobry humor dopisuje im na całej trasie.

Więcej o pielgrzymce na stronie http://pieszapielgrzymka.us