Piknik parafialny

Padający dwa dni przed festynem parafialnym deszcz nie zepsuł humorów osobom zaangażowanym w prace przygotowawcze do Festynu czyli Pikniku Parafialnego Św. Stanisława Kostki. Ks. Jarek Lawrenz zapewniał wszystkich, że dobra pogoda na niedzielne spotkanie parafian jest wyproszona w niebie. I faktycznie tak się stało!

Niedzielny poranek 25 września 2011 zajaśniał wspaniałym słońcem i błękitem nieba. Powietrze było trochę wilgotne, ale to nie przeszkodziło, aby od godziny 11:30 do 18:00 na szkolnym podwórku i w auli szkoły bawiło się mnóstwo osób. Trudno było wszystkich zliczyć, gdyż ludzie się wymieniali, ale na pewno było kilkaset osób.

 

Na zamkniętej dla ruchu ulicy rozstawiono potężne, dmuchane place zabaw dla dzieci. Młode osoby malowały dzieciom artystyczne „tatuaże” na buziach, a uczniowie ze starszych klas szkoły pomagały dzieciom układać w małych buteleczkach „obrazy” z kolorowego piasku. Pani dyrektor Akademii Św. Stanisława Kostki wraz z nauczycielką i uczniami „produkowały” watę cukrową ku uciesze dzieci.

W auli szkolnej grał zespół muzyczny zachęcając do zabawy zarówno dorosłych jak i dzieci. Panie z Towarzystw parafialnych sprzedawały swoje wypieki oraz kawę. Przy rozstawionych stołach w Sali i na zewnątrz siedzieli goście posilając się smakowitymi pierogami, bigosem, hamburgerami, hot dogami, kiełbasą z grilla i innymi przysmakami. Nie zabrakło też napojów chłodzących.

Podczas festynu ks. Jarek przeprowadził losowania wielu nagród fantowych dla dzieci i bardzo atrakcyjnych nagród dla dorosłych. Trzeba dodać, że wiele okolicznych biznesów przekazało na ten cel sporo przedmiotów i certyfikatów.

Trzeba z uznaniem zauważyć wielkie zaangażowanie wielu osób, głównie parafian, w przygotowanie, prowadzenie i sprzątanie po Festynie. Ich zaangażowanie w pracę na rzecz parafii świadczy dobitnie o ich trosce o przyszłość naszej parafii. Niech dobry Bóg wynagrodzi ich trud, dobroć serca i wysiłek wszelkimi łaskami i błogosławieństwem.

Zdjęcia z pikniku już sa na naszej galerii zdjęć