Piknik parafialny 2013

Img_1564Doroczny Piknik parafialny w parafii świętego Stanisława Kostki na Greenpoincie odbył się dnia 15 września 2013. Już od samego rana, ustawiano stoły, dmuchano ozdobne balony, gotowano smaczny bigos i gołąbki, parzono kawę. I choć piknik miał zacząć się o godzinie 12 w południe, to już dużo wcześniej zaczęli schodzić się pierwsi goście.
Plac przy szkole Katolickiej Akademii Św. Stanisława Kostki oraz audytorium szkoły zaczęły zapełniać się ludźmi wychodzącymi ze mszy świętej, jak również tymi, którzy specjalnie przyjechali nawet z dalekich okolic. Na zamkniętej części Newell Street ustawiono gry i dmuchany plac zabaw dla dzieci, łącznie z mechanicznym bykiem. W pobliżu, przy specjalnym stoliku na którym stały trzy duże szachownice, nauczyciel ochotnik cierpliwie uczył gry w szachy naszych najmłodszych. A dla urozmaicenia zabawy i ku uciesze dzieci dwoje artystów malowało dzieciom twarze w kwiatki, motylki, biedronki. Dzieci miały też możliwość zostania właścicielem dmuchanych baloników, które młody uzdolniony człowiek zamieniał w zwierzątka, miecze, kwiaty czy korony na głowę. Dzieci również oddały się pląsom i zabawom w rytm skocznej muzyki.

Dorośli korzystając ze wspaniałej pogody siedzieli przy stolikach i zajadali się smakołykami kuchni polsko-amerykańskiej z rewelacyjnym bigosem, gołąbkami, pierogami, kiełbasą z rożna, smakowita kaszanką i wieloma innymi specjałami. Były i hot dogi i hamburgery z mięsa, soi, kurczaka. Była kukurydza na kolbie oraz panierowana cebula, frytki. Na deser można było zjeść świeżo pieczone smakowite ciasta domowego wypieku oraz super smaczne lody z małej rodzinnej firmy oraz wszelkiego rodzaju napoje.

W czasie trwania pikniku na parkiecie pojawiły się dwie tańczące pary dzieci ze Studia Tańca pana Józefa Pałki – Jospeh’s Dance Studio. Zaprezentowały około 10 klasycznych tańców i zrobiły to fantastycznie, z gracją i profesjonalizmem. Otrzymały za to wielkie brawa.

Specjalnym gościem był pan reprezentant naszej dzielnicy przy Radzie Miejskiej Brooklynu, pan Krzysztof Olechowski, który zachęcał Polaków do walki o polski Greenpoint oraz zainicjował akcję zbierania podpisów pod petycją do rady Miasta o odstąpienia od planów budowy potężnych wysokościowców dla bogaczy oraz o zachowanie polskiego charakteru naszej dzielnicy.

Na zakończenie odbyła się wielka loteria fantowa, którą sponsorowały lokalne biznesy i parafianie, a do wygrania był między innymi Tablet Samsung Galaxy najnowszej generacji czy artykuły gospodarstwa domowego oraz wiele innych atrakcyjnych nagród.

Podsumowując można powiedzieć że ludzi było bardzo dużo jak na nasze warunki, praktycznie zabrakło miejsc siedzących dla dużej ilości osób. A że i pogoda dopisała, jedzenie i piwko posmakowało, to i widać było mnóstwo zadowolonych twarzy.

Wśród reklamujących się gości była PSFUC oraz Klub Gazety Polskiej, które miały swoje stoliki promocyjne, a muzykę grał pan Piotr z DJ Vox Polonia.

Tak jak było ogłaszane – dochód z pikniku jest przeznaczony na pomoc w spłacaniu rachunków za zakładany w kościele system klimatyzacji.

Na zakończenie pragniemy podziękować wszystkim sponsorom I ofiarodawcom, ale szczególnie osobom pracującym na rzecz pikniku. Bo bez nich, bez ich wysiłku, pomocy, ofiarnosci czy sił, nie byłoby pikniku. A to jest najcenniejsze – człowiek chętny do pracy I poświęcenia się dla dobra innych. DZIĘKUJEMY!!!!

 

Oglądaj zdjęcia w naszej Galerii