Piknik Parafialny 2015

20150913_145917smDoroczny Piknik parafialny w parafii świętego Stanisława Kostki na Greenpoincie odbył się dnia 13 września 2015. Już od samego rana, ustawiano stoły, dmuchano ozdobne balony, gotowano smaczny bigos i gołąbki, parzono kawę. I choć piknik miał zacząć się o godzinie 12 w południe, to już dużo wcześniej zaczęli schodzić się pierwsi goście.
Plac przy szkole Katolickiej Akademii Św. Stanisława Kostki oraz audytorium szkoły zaczęły zapełniać się ludźmi wychodzącymi ze mszy świętej, jak również tymi, którzy specjalnie przyjechali nawet z dalekich okolic. Na zamkniętej części Newell Street ustawiono gry i dmuchany plac zabaw dla dzieci, łącznie z mechaniczną deską do surfingu. A dla urozmaicenia zabawy i ku uciesze dzieci artysta malował dzieciom twarze w kwiatki, motylki, biedronki. Dzieci również oddały się pląsom i zabawom w rytm skocznej muzyki.  

Dorośli korzystając ze wspaniałej pogody siedzieli przy stolikach i zajadali się smakołykami kuchni polsko-amerykańskiej z rewelacyjnym bigosem, gołąbkami, pierogami, kiełbasą z rożna i wieloma innymi specjałami. Były i hot dogi i hamburgery. Były także frytki oraz panierowana cebula. Na deser można było zjeść świeżo pieczone smakowite ciasta domowego wypieku przygotowane przez Panie z Kół Żywego Różańca, napoleonki oraz wszelkiego rodzaju napoje.

W czasie trwania pikniku na parkiecie pojawiły się dzieci z grupy ludowej Krakowianki i Górale, które zaprezentowały kilka tańców ludowych i zrobiły to fantastycznie, z gracją i urokiem. Otrzymały za to wielkie brawa. Szermierze ze szkoły pana Jan Młynka pokazali klasyczne walki szpada I floretem, co również wzbudziło wiele zaintersowania wśród obecnych.

Gościem Pikniku był Wielki Marszałek Parady Pulaskiego 2015, pan Artur Dybanowski, który przybył w raz żoną i dzieckiem, aby uświetnić Piknik oraz zaprosić Polonie do udziału w Paradzie Pulaskiego na 5 Alei na Manhattanie.

Na zakończenie odbyła się loteria fantowa, którą sponsorowali parafianie, a w głównej loterii był nagrody pieniężne.

Podsumowując można powiedzieć, że ludzi było bardzo dużo jak na nasze warunki, praktycznie zabrakło miejsc siedzących dla dużej ilości osób. A że i pogoda dopisała, jedzenie i piwko posmakowało, to i widać było mnóstwo zadowolonych twarzy.

Wśród reklamujących się gości była PSFUC oraz organizacja pomocy zdrowotnej biorącym udział w pracach przy usuwaniu skutków terroryzmu z 9/11 2001.

Tak jak było ogłaszane – dochód z pikniku jest przeznaczony na pomoc w spłacaniu rachunków za zakładany w kościele system klimatyzacji.

Na zakończenie pragniemy podziękować wszystkim sponsorom I ofiarodawcom, ale szczególnie osobom pracującym na rzecz pikniku. Bo bez nich, bez ich wysiłku, pomocy, ofiarności czy sił, nie byłoby pikniku. A to jest najcenniejsze – człowiek chętny do pracy I poświęcenia się dla dobra innych. DZIĘKUJEMY!!!!

 

piknik2015-1 piknik2015-2 piknik2015-3 piknik2015-5