Piknik Parafialny

Doroczny Piknik parafialny w parafii świętego Stanisława Kostki na Greenpoincie odbył się dnia 14 września 2014. Już od samego rana, ustawiano stoły, dmuchano ozdobne balony, gotowano smaczny bigos i gołąbki, parzono kawę. I choć piknik miał zacząć się o godzinie 12 w południe, to już dużo wcześniej zaczęli schodzić się pierwsi goście.
Plac przy szkole Katolickiej Akademii Św. Stanisława Kostki oraz audytorium szkoły zaczęły zapełniać się ludźmi wychodzącymi ze mszy świętej, jak również tymi, którzy specjalnie przyjechali nawet z dalekich okolic. Na zamkniętej części Newell Street ustawiono gry i dmuchany plac zabaw dla dzieci, łącznie z mechanicznym bykiem. A dla urozmaicenia zabawy i ku uciesze dzieci artysta malował dzieciom twarze w kwiatki, motylki, biedronki. Dzieci miały też możliwość zostania właścicielem dmuchanych baloników, które młodzi harcerze zamieniali w zwierzątka, miecze, kwiaty czy korony na głowę. Dzieci również oddały się pląsom i zabawom w rytm skocznej muzyki.  

Dorośli korzystając ze wspaniałej pogody siedzieli przy stolikach i zajadali się smakołykami kuchni polsko-amerykańskiej z rewelacyjnym bigosem, gołąbkami, pierogami, kiełbasą z rożna i wieloma innymi specjałami. Były i hot dogi i hamburgery z mięsa, soi, kurczaka. Była kukurydza na kolbie oraz panierowana cebula, frytki. Na deser można było zjeść świeżo pieczone smakowite ciasta domowego wypieku oraz wszelkiego rodzaju napoje.

W czasie trwania pikniku na parkiecie pojawiły się dwie tańczące pary dzieci ze Koła Tańców Ludowych Wianek z Middle Village. Zaprezentowały one około 10 tańców ludowych i zrobiły to fantastycznie, z gracją i profesjonalizmem. Otrzymały za to wielkie brawa.

Na zakończenie odbyła się loteria fantowa, którą sponsorowali parafianie, a w głównej loterii był nagrody pieniężne.

Podsumowując można powiedzieć, że ludzi było bardzo dużo jak na nasze warunki, praktycznie zabrakło miejsc siedzących dla dużej ilości osób. A że i pogoda dopisała, jedzenie i piwko posmakowało, to i widać było mnóstwo zadowolonych twarzy.

Wśród reklamujących się gości była PSFUC oraz organizacja pomocy zdrowotnej biorącym udział w pracach przy usuwaniu skutków terroryzmu z 9/11 2001.

Tak jak było ogłaszane – dochód z pikniku jest przeznaczony na pomoc w spłacaniu rachunków za zakładany w kościele system klimatyzacji.

Na zakończenie pragniemy podziękować wszystkim sponsorom I ofiarodawcom, ale szczególnie osobom pracującym na rzecz pikniku. Bo bez nich, bez ich wysiłku, pomocy, ofiarności czy sił, nie byłoby pikniku. A to jest najcenniejsze – człowiek chętny do pracy I poświęcenia się dla dobra innych. DZIĘKUJEMY!!!!