Piotr Rubik z nowym koncertem – KUP BILET już dzisiaj

Rubik-nowy1ZAPRASZAMY NA    Oratorium Piotra RUBIKA

Oratorium Prześladowanych za Wiarę

“Z POWODU MOJEGO IMIENIA” 

które będzie wykonane

w sobotę 22 października 2016 o godzinie 20.00 (8PM)

w kościele Św. Stanisława Kostki, Brooklyn, Greenpoint, Driggs Avenue & Humboldt Street.

Bilety można zakupić na naszej parafialnej stronie klikając tutaj

“Z powodu Mojego imienia” – oratorium prześladowanych za wiarę, powstało na podstawie przemówień i kazań ks. Jerzego Popiełuszki. Oratorium to hołd oddany chrześcijańskim męczennikom. Wykonane zostało 29 lipca w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży.
Autorem muzyki Oratorium jest Piotr Rubik. Libretto, w oparciu o przemówienia i kazania bł. ks. Jerzego Popiełuszki, napisał Zbigniew Książek.
Według ostatnich danych na świecie rocznie ginie 105 tys. chrześcijan, co oznacza, że co 5 minut ktoś jest mordowany tylko za to, że jest wyznawcą Chrystusa. “To jest odpowiedź na zadanie ludzi wierzących, żeby być głosem tych, którzy głosu nie mają. Jedną z form dotarcia do młodego człowieka może być oratorium. Jest ono dedykowane męczennikom za wiarę, wszystkim tym, którzy poświęcili swoje życie, by pozostać wiernymi Chrystusowi” – powiedział dyrektor Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” ks. Waldemar Cisło.
Jak zapewnił kompozytor Piotr Rubik, jego utwór niesie nadzieję. “Jest to dla mnie ważne, że możemy zrobić tego typu utwór, ponieważ dzięki muzyce, wraz z tekstem, pewne treści, wartości i przesłanie zapada o wiele łatwiej do serca, do głowy, o wiele łatwiej można się komunikować przez taką niesamowitą energię, którą dają wykonawcy na scenie i publiczność” – powiedział.
Piotr Rubik przyznał, że propozycja napisania oratorium poświęconego prześladowaniom za wiarę była dla niego zaskoczeniem. “Nie zdawałem sobie sprawy ze skali zjawiska i problemu. Bardzo często docierają do nas informacje z Europy, ze Stanów Zjednoczonych, z krajów bardziej medialnych, ale tak na prawdę nie zdawałem sobie sprawy z tego, co dzieje się w Afryce czy na Bliskim Wschodzie. Te liczby porażają. Pomyślałem, że bardzo dobrze, jeśli powstanie utwór na ten temat, bo myślę, że wiele osób też nie zdaje sobie sprawy ze skali problemu” – wyjaśnia kompozytor.
(Opr wg serwisu Katolickiej Agencji Informacyjnej)