Polska Szkoła Dokształcają kończy rok szkolny

Maj to miesiąc, w którym odbywają się uroczyste zakończenia roku szkolnego w polskich szkołach dokształcających. W minioną sobotę 5 maja w Polskiej Szkole im Marii Konopnickiej na Greenponcie, dzieci pożegnały szkolne mury i w miłych nastrojach zakończyły kolejny rok szkolny. Młodzież rok szkolny pożegnała w kościele Św. Stanisława Kostki podczas specjalnej mszy świętej.

Jak na polską tradycję przystało, pod czujnym okiem pedagogów zorganizowano uroczystą akademię. „W naszej szkole każdego roku przygotowujemy występy artystyczne dla rodziców. Dzieci z wielką ochotą biorą udział w przedstawieniach.

Tegoroczną akademię przygotowaliśmy ze szczególnym uwzględnieniem tradycji i świąt, jakie obchodzimy w polskim kalendarzu” – mówi Danuta Bronchard Dyrektor szkoły. „Podczas uroczystej akademii w kościele przed tłumnie zgromadzonymi rodzicami zaprezentowali się najmłodsi uczniowie. Przygotowując plan akademii wzięliśmy pod uwagę święta, które uroczyście obchodziliśmy my jako Polacy. Pamiętaliśmy o pierwszej rocznicy beatyfikacji papieża, Jana Pawła Drugiego. Następnie oddaliśmy hołd Polonii i Polakom za Granicą, oraz uczciliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnieliśmy o dniu Matki i Ojca i właśnie z myślą o nich dzieci pięknie recytowały wiersze” – wylicza Danuta Bronchard.

Podczas uroczystej akademii wyróżnieni zostali uczniowie, którzy otrzymali dyplom ambasadora Polski: Alexandra Taraska z klasy 9, Natalia Hetnar z kalsy 8 oraz Malgorzata Olko z klasy 5. Dodatkowo dwie osoby otrzymały nagrodę "Unia dla Ucznia": Barbara Chrobak z klasy 6 i Sebastian Libuda z klasy 4. „Uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział w różnego rodzaju konkursach. W tym roku prace wysłaliśmy między innymi na konkursy: Być Polakiem, Polak to brzmi dumnie oraz o Januszu Korczaku” – kończy Danuta Bronchard.

Dziękujemy serdecznie księżom parafii Św. Stanisława Kostki za głęboką troskę o Polską Szkołę, wsparcie duchowe, modlitewne oraz obecność w ważnych momentach życia szkoły. Bóg zapłać.

Kolejny rok szkolny w Polskiej Szkole im. Marii Konopnickiej na Greenponcie rozpocznie się 22 września o godzinie 9:00 w szkole przy 12 Newell St. Zapisy pod numerem telefonu 718-609-0557