Pan Prezydent RP Andrzej Duda na mszy świętej u Kostki

Duda4Mieszkańcy Nowego Jorku oraz goście z Connecticut tłumnie przywitali w niedzielę prezydenta RP Andrzeja Dudę. Prezydent Andrzej Duda w niedzielne przedpołudnie uczestniczył we mszy świętej w naszej parafii (św. Stanisława Kostki na Greenpoincie!!) W drzwiach świątyni powitał go gospodarz parafii, ks. proboszcz Marek Sobczak. Liturgii przewodniczył oraz kazanie wygłosił wyświęcony kilka miesięcy temu biskup pomocniczy diecezji Brooklyn – ks bp Witold Mroziewski. Swoją homilię oparł na nauczaniu papieża Franciszka dotyczącym spraw rodziny, przypominając o znaczeniu małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.
Nasza piękna świątynia wprost pekała w szwach, aby pomieścić jak największą ilość osób, które razem z Panem Prezydentem chciały tego dnia uwielbić Boga poprzez wspólna modlitwę… Ławki zapełnione były delagacjami wielu organizacji społecznych i politycznych. Były stroje ludowe, mundury weteranów i eleganckie garnitury biznesmenów. Obok w ławce zasiadała elita polonijna oraz prosty, spracowany człowiek…
Może wielu z nas szukało przeżycia przygody ze spotkania Pierwszego Czlowieka RP. Dla niejednych była to wyjątkowa okazja. Ale wierzę, że tego dnia większośc z nas chciała się po prostu zjednoczyc w modlitwie z Prezydentem i za Polskę, nasza umiłowaną Ojczyzne.
Pan Prezydent daje nam wszystki wspaniały przykład aktywnej wiary, gdyż mimo, że jest w tak trudnej i uciążliwej podróży, znalazł jednak czas i możliwośc, aby pokłonic się Chrystusowi w Eucharystii. Aby ten przykład pobudził nas do takiego wyrażania swojej wiary…
Pan Prezydent znalazl też czas, (na pewno kosztem posiłku), aby porozmawiac z ministrantami i dziećmi i dać praktycznie każdemu okazje do zrobienie z nim pamiątkowej fotki.
Był to dla naszej parafii wspaniały dzien, który pozostanie na długo w naszej pamięci. Dziekujemy Panie Prezydencie za to, że wybrałeś nasz kościół na Twoje spotkanie z Chrystusem!

Więcej zdjęć na facebook.com/sskcbrooklyn