Przekroczyć Wielki Mur–dzieci z parafii niosą pomoc Chińczykom…

dzmiMam nadzieję, że każdy słyszał o jednym z cudów świata, jakim jest Wielki Mur Chiński. Zbudowany bardzo dawno temu przez kolejne dynastie władców Chin. Jest to system obronny składający się z zapór naturalnych, sieci fortów i wież obserwacyjnych; miał bronić przed najazdami nieprzyjaciół tzw. Ludów z Wielkiego Stepu. A mówiąc prościej chronił bezpieczeństwa handlem na tak zwanym szlaku jedwabnym. Jego długość wynosi ok. 2.400 km. Perełka architektury obronnej. Symbol siły i potęgi Chin.

Za tym murem w Prowincji Junnan , która obszarem i ilością ludności jest trochę większa od Polski pracują siostry zakonne i kapłani ze Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo. Wśród nich są także Polacy.

Pomagają oni biednej ludności Miao zamieszkującej tę Prowincję. Z uzyskanej pomocy finansowej z różnych stron świata pomagają budować piece domowe, cysterny do gromadzenia wody. Opłacają operacje i zabiegi medyczne dla biednych, chorych dzieci. Budują kaplice, aby ludzie mogli poznać Zbawiciela Świata – Jezusa Chrystusa.

W naszej parafii w czasie miesiąca poświęconego modlitwie różańcowej, dzieci wraz rodzicami przyłączyły się do akcji zainicjowanej przez księdza katechetę – ks. Jana Szylara CM, aby z uzbieranych pieniędzy w tym miesiącu i zakupieniu różańców z prawdziwych pereł, wesprzeć tę wspaniałą działalność misyjną Polskich Misjonarzy. Taki jest sens naszej prawdziwej modlitwy. I tego uczy nas Najświętsza Maryja Panna. Jeżeli otwieramy nasze serce dla Boga, to On otwiera nasze dłonie dla drugiego człowieka.

Za zebrane ofiary tj. $ 1.650 chcielibyśmy podziękować w imieniu misjonarzy św. Wincentego a Paulo pracujących w Chinach. Dla nas, duszpasterzy z kościoła św. Stanisława Kostki, to zaszczyt i powód do dumy, że mamy takie dzieci i rodziny w naszej parafii. Niech Matka Najświętsza wyjednywa dla was błogosławieństwo u Syna Swego Jezusa Chrystusa. Kościół to wspaniała Boża Rodzina, jeżeli ma w Swoich szeregach takie ofiarne rodziny i dzieci.

Duszpasterze od „Kostki” – kapłani ze Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo