Przyjęcie nowych ministrantów

ministranci-godlo Wspólnota ministrancka naszej parafii to bardzo prężna grupa chłopców i dziewczynek służy na mszach świętych niedzielnych i czasami w ciągu tygodnia. Grupa ministrancka ma dobry program formacyjny. W tygodniu odbywają się spotkania formacyjne prowadzone przez księdza Jarosława i pana Krzysztofa (katechetę). Każdego roku zgłaszają się nowi kandydaci do służby ministranckiej. Po 5-cio miesięcznym kursie przygotowawczym zostają uroczyście włączani podczas Liturgii mszy świętej do grona ministrantów. Tak było i dzisiaj, w niedzielę 10 marca 2013 roku. Podczas mszy świętej o godzinie 13 zostało przyjętych 10 nowych ministrantów.

Msza święta rozpoczęła się uroczystą procesją z kandydatami. Następnie po wyznaniu wiary, kandydaci zostali imiennie wezwani przez Opiekuna ministrantów księdza Jarosława do podejścia z ławek do stopni ołtarza i zostali przedstawieni proboszczowi, jako przygotowani i chętni do służby. Podczas specjalnej ceremonii po raz pierwszy nałożyli czerwone ministranckie stroje, które następnie ksiądz proboszcz poświęcił. Nowi ministranci złożyli piękną przysięgę służby Bogu i ludziom. Gratulujemy im dobrego wyboru spędzania czasu.

Na spotkaniach-zbiórkach ministranci doskonalą się w służeniu oraz modlitwie. Na pewno ważną część formacji stanowi również rekreacja i liczne wyjazdy ministranckie: na narty oraz wędrówki po górach (dla starszych), na zimowe atrakcje, wyjazd do Six Flags, oraz wyjazdy o charakterze bardziej religijnym: pielgrzymki i dni skupienia. Chłopcy raz w tygodniu mają zajęcia rekreacyjne na sali gimnastycznej i grają w piłkę nożną.