REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne dla DOROSŁYCH, które w dniach od 10 – 14 kwietnia 2011 poprowadzi ks. Andrzej Gieroń CM.    Będzie o Ziemi Obiecanej (ludzie tu do Ameryki często tak jechali, jak po spełnienie marzeń). 

NIEDZIELA – wprowadzenie: jak w dzisiejszym zagmatwanym świecie odnaleźć fundamenty dobrego życia ( godziny: sobota 19:00, niedziela 7:30, 10:15, 13:00, 20:00).

 PONIEDZIAŁEK: Ziemia Marzeń – postać Abrahama, który za Bożym wezwaniem, a może własnym marzeniem, wyrusza w nieznane. Na jego przykładzie przyjrzymy się Panu Bogu, tzn. czy da sie Go zrozumieć, czy w ogóle do nas cos mówi i na czym polega nasza odpowiedź. (godz. 9 i 19)

 WTOREK:    Ziemia Trudów – postać Mojżesza, który trochę się w życiu przejechał, zawiódł i nie bardzo chce iść za głosem Pana Boga. Na jego przykładzie chciałbym, żebyśmy się przyjrzeli Szatanowi, złu – czy ma do nas dostęp i czy można mu jakoś się przeciwstawić. (godz. 9 i 19)

 ŚRODA:   Ziemia Zagubienia – postać Dawida – wielkiego króla, który w codziennych sprawach sie gubił i grzeszył, jak każdy z nas. Może uda nam sie, tak jak Dawidowi odkryć, ze Boże Miłosierdzie jest większe od każdej nikczemności i z każdej błędnej drogi można wrócić. A ze każdy taki powrót jest krokiem do przodu, to może w końcu – jak Dawid – staniemy sie poetami i to szare życie przemienimy w psalm na chwałę Boga? (godz. 9 i 19)

 CZWARTEK:   Ziemia Spełnienia – postać Jana Pawła II, który pokazał jak być człowiekiem – jak doświadczając dobra i zła, odnaleźć własną drogę do Ziemi Obiecanej. (godz. 9 i 19)

Codziennie okazja do spowiedzi przed i po naukach….