Relikwie ks. Popiełuszko

Zbliżają się piękne chwile dla naszej parafii, gdyż będziemy świadkami uroczystego wprowadzenia do naszej świątyni relikwii pierwszej klasy Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszko. Nastąpi to w niedzielę 17 października 2010 podczas uroczystej mszy świętej dziękczynnej o godzinie 11:30 odprawianej przez Jego Ekscelencję Biskupa Wojciecha Polaka z Gniezna.   Relikwie zostaną złożone w nowym ołtarzu-relikwiarzu, wykonanym przez pana Stanisława Lutostańskiego.     

W ten niecodzienny relikwiarz wykonany z czarnego granitu będzie wkomponowana głowa z pomnika ks. Popiełuszki, wykonanego przez tegoż artystę. Jak pamiętamy, głowa ks. Jerzego w tajemniczy sposób została odrąbana z pomnika stojącego przy Nassau Ave, kilka dni po jego odsłonięciu. Odrąbana głowa pomnika, wkomponowana w nowy relikwiarz, będzie dla nas podwójnym przypomnieniem o tym Męczenniku za wiarę i Ojczyznę.

Ten moment poprzedzi nasze skromne przygotowanie duchowe i modlitewne, którego program podajemy poniżej. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. 

 W piątek i w sobotę nasze wieczory będą dedykowane właśnie księdzu Jerzemu. W piątek po modlitwach wystąpi chór młodzieżowy z parafii   Św. Jakuba w Mastholte w Niemczech w której pracuje mój kolega ksiądz – razem otrzymaliśmy święcenia kapłańskie (nb. ich pierwszy występ w Polsce był przy grobie ks. Popiełuszki). Zaśpiewają oni także w niedzielę podczas liturgii o 11:30…

W sobotę po wieczornej mszy świętej będzie pokazana pantomima w wykonaniu naszej młodzieży o księdzu Jerzym, a później będzie wieczorna adoracji Najśw. Sakramentu.

Niedzielne uroczystości rozpoczną się pod pomnikiem ks. Jerzego na Nassau i Bedford, a następnie uroczysty przemarsz wszystkich na mszę świętą do naszego kościoła.

Wieczorem o godz. 5:30 PM wyświetlimy piękny film o ks. Jerzym pt. “Popiełuszko”.  Jeszcze raz zachęcamy do udziału w tych uroczystościach

OTO PROGRAM OBCHODÓ (tutaj w PDF)

TRIDUUM PRZED WPROWADZENIEM RELIKWII BŁOGOSŁAWIONEGO KS. JERZEGO POPIEŁUSZKO do kościoła Św. Stanisława Kostki w Brooklynie…

 15 października 2010

6 PM Różaniec dla dzieci

7 PM – msza święta i nabożeństwo różańcowe

  • Modlitwy Triduum o Bł. Księdzu Jerzym

8 PM – koncert chóru młodzieżowego St. Jakobus Jugendchor Mastholte z Niemiec

 16 października 2010

7 PM – msza święta i nabożeństwo różańcowe

  • Modlitwy Triduum o Bł. Księdzu Jerzym

8 PM – inscenizacja – pantomima o ks. Jerzym  Popiełuszko

  • Adoracja i czuwanie wieczorne…

 17 października 2010

10:45 – spotkanie i modlitwa pod pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszko przy Nassau Ave.

11:15 – procesja do kościoła

11:30 – Msza św. – Bp. Wojciech Polak, celebrans;  chór młodzieżowy St. Jakobus Jugendchor Mastholte z Niemiec; 

  • Poświęcenie relikwii i relikwiarza

 5:30 PM  – film polski o ks. Jerzym pt. „Popiełuszko”