Rocznica śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 odszedł od nas ukochany Papież Jan Paweł II. W naszej parafii odbędą się dziś spotkania modlitewne w podzięce Bogu za dar pontyfikatu Jana Pawła II, który za miesiąc zostanie wyniesiony na ołtarze.

Cały dzień pod pomnikiem Jana Pawła Drugiego będzie można składać kwiaty i zapalać znicze. W każdej mszy świętej będziemy dziękowali Bogu za tego wspaniałego człowieka, który zachęcał nas, abyśmy nie lękali się otwierać drzwi Chrystusowi.  

Specjalne nabożeństwo Eucharystyczne połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz specjalnymi modlitwami będzie odprawione dzisiaj o godzinie 15.00. Po błogosławieństwie przejdziemy pod pomnik, gdzie w ciszy zaczekamy do godziny 15.37 (w Rzymie będzie 21.37). Wtedy to zadzwonią dzwony kościoła, a my odmówimy Anioł Pański i zaśpiewamy Barkę.

O godzinie 19.00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta, której patronuje Fundacja Jana Pawła II w Nowym Jorku. Członkowie Fundacji będą lektorami i przyniosą liturgiczne dary ołtarza. Po mszy śiętej będzie krótki program wspomnieniowy, a całość uroczystości zakończy się procesją z zapalonymi zniczami pod pomnik Jana Pawła II i zaśpiewaniem Barki.

W dolnym i górnym kościele dzisiaj i jutro będzie wystawa prac dzieci i młodzieży Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej w Brooklynie o Janie Pawle Drugim. Wiele prac jest bardzo ciekawych i doskonale zrobionych.

Dzieci i młodzież Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej w Brooklynie przedstawią krótki program poetycko muzyczny dedykowany Papieżowi podczas niedzielnych mszy świętych o godz. 11:30 oraz 13.00.

Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy, która nas jednoczy w naszym osamotnieniu. Z okazji 6. rocznicy śmierci Ojca Świętego zachęcamy wszystkich, aby Ci, którzy nie mogą być z nami na modlitwie – o godzinie 15.37 naszego czasu, w godzinie śmierci Jana Pawła II, zapalili w swoich oknach świece – na znak pamięci o papieżu Polaku, szczególnie w tym ważnym czasie, miesiąc przed beatyfikacją.