Sakrament Bierzmowania

Dzisiaj, w sobotę 26 września 2020, w naszej parafii odbyły się uroczystości udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która czekała na ten Sakrament od marca, gdyż z powodu pandemii zamknięte były koscioły.
Ze względu na ograniczenia w ilości osób mogących być na raz w kościele, młodzież została podzielona na 3 grupy. Pierwsza grupa to uczniowie Katolickiej Akademii Św. Stanisława Kostki. Drugą grupę stanowiła młodzież programu nauczania katechezy w języku angielskim, a trzecią grupę młodziez nauczania katechezy w języku polskim.
Z zachowaniem zasad dystansu społecznego młodzież siedziała w osobnych ławkach wraz ze swoimi sponsorami i rodziną. Do Bierzmowania wszyscy podchodzili w założonych maskach, a jedynie zdejmowali je do szybkich zdjęć.
Szafarzem Sakramentu był Ks. Biskup Witold Mroziewski, który prowadził poszczególne ceremonie co 45 minut. Udział wzięli także lokalni księża oraz pan Krzysztof, który wraz z księdzem Grzegorzem byli odpowiedzialni za przygotowanie młodzieży, jak równiez cześć nauczycieli Akademii. Oprawę muzyczną zapewnił pan Zbyszek Szczypior, nasz organista, który również przygotował dla młodzieży “podpowiedzi” na dialog z ksiedzem biskupem i wyświetlał odpowiedzi na ekranach.
Wszystkim, którzy przyjęli sakrament bierzmowania składamy serdeczne gratulacje i zachęcamy, aby pozwolili Bożemu Duchowi prowadzić się przez życie. Na pewno bedzie łatwiejsze i szczęśliwsze.