Słowo o pikniku 2012

Od samego rana, niedziela 23 września 2012 niebo jaśniało wspaniałym słońcem. Pogoda była rewelacyjna dlatego od godziny 11:30 do 17:00 na szkolnym podwórku i w auli szkoły bawiło się mnóstwo osób. Trudno było wszystkich zliczyć, gdyż ludzie się wymieniali, ale wierzymy, że było nas około tysiąca. Na zamkniętej dla ruchu ulicy rozstawiono potężne, dmuchane place zabaw dla dzieci. Młode osoby malowały dzieciom artystyczne „tatuaże” na buziach i paznokcie, a dwóch uczniów szkoły średniej skręcało dzieciom i dorosłym wymyślne zwierzęta i inne stwory ze specjalnych balonów. Inni „produkowali” watę cukrową ku uciesze dzieci oraz prażyli kukurydzę.

W auli szkolnej grał DJ Daniel z kolegą i wspaniale zabawiali młodsze dzieci grami i zabawami. Panie z Towarzystw parafialnych sprzedawały swoje wypieki oraz kawę. Przy rozstawionych stołach w Sali i na zewnątrz siedzieli goście posilając się smakowitymi pierogami, bigosem, hamburgerami, hot dogami, kiełbasą z grilla i innymi przysmakami, których z czasem zaczęło brakować, mimo, że przygotowane było więcej jedzenia niż w poprzednim roku.

Podczas festynu ks. Jarek przeprowadził losowania wielu nagród fantowych dla dzieci i bardzo atrakcyjnych nagród dla dorosłych. Najważniejszą z nich był 43” telewizor, Blu-ray player, a także wspaniały olejny portret Bł. Jana Pawła II oraz inny olejny obraz. Trzeba dodać, że wiele okolicznych biznesów przekazało na ten cel sporo wartościowych nagród.

Trzeba z uznaniem zauważyć wielkie zaangażowanie wielu osób, głównie parafian, w przygotowanie, prowadzenie i sprzątanie po Festynie. Ich zaangażowanie w pracę na rzecz parafii świadczy dobitnie o ich trosce o przyszłość naszej parafii. Niech dobry Bóg wynagrodzi ich trud, dobroć serca i wysiłek wszelkimi łaskami i błogosławieństwem.


Click here to view these pictures larger