Uroczystość Św. Wincentego a Paulo

Przeżywvdp019amy dzisiaj (27 września) Uroczystość Św. Wincentego a Paulo (1581-1660), założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy, jak również Sióstr Miłosierdzia, wielkiego Patrona Miłosierdzia i dzieł dobroczynnych, Ojca Ubogich.
Modlimy się, aby ludzkie serca otwierały się coraz szerzej na potrzeby uboższego bliźniego i gotowe były nieść pomoc potrzebującym. Modlimy się także o powołania do kapłanstwa, życia zakonnego i rozwoju świeckich organizacji charytatywnych, działających w oparciu o życie Św. Wincentego a Paulo.
Kapłanom ze Zgromadzenia Misji życzymy obfitości Łask Bożych w codziennej posłudze apostolskiej oraz aby z pomocą Miłosiernego Boga jeszcze gorliwiej służyli Bogu i bliźniemu.

 Zachęcamy do prywatnego odmawiana Nowenny do świętego Wincentego a Paulo z prośbą o otwarcie duszy, byśmy umieli spostrzegać Chrystusa ubogiego w każdym człowieku. Zachęcamy także do odmawiana modlitwy o powołania kapłanskie do Zgromadzenia Misji, którego kapłani, synowie Sw. Wincentego pracują przy naszej parafii od 1921 roku.

Nowenna do Św. Wincentego A Paulo:

Boże Wszechmogący! Tylu ludzi, Twoich dzieci, potrzebuje wsparcia duchowego lub materialnego. Żniwo jest wielkie a nas robotników mało i do tego jesteśmy słabi. Racz pobudzić serca i umysły wielu aby podjęli decyzję stania się Twoimi przedłużonymi rękoma wobec tych wszystkich, którzy potrzebuj a wsparcia.
Boże Miłosierdzia! Czym jestem wobec Ciebie? Chyba mniejszym niż pyłek na wietrze. Gorąco Ciebie proszę o łaskę abym mógł choć w małym stopniu odwdzięczyć się Tobie za Twoją niepojętą miłość tym, że naśladując Ciebie będę „Twoją dłonią” pomagającą moim braciom w Tobie, choćby sami odwrócili się od Ciebie, sami się sponiewierali.
Boże błagam Cię usilnie przez zasługi Twojego Syna Jezusa Chrystusa i za pośrednictwem Jego Matki NMP., a także św. Wincentego a Paulo abym potrafił zauważyć Ciebie w drugim człowieku i jemu służyć. Amen.

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…..

Więcej o św. Wincentym można przeczytać tutaj.